Pies policyjny zginął na służbie. Na pogrzeb przybyło 100 policjantów. facebook.com/SDZ.ORG
Źródło: facebook.com/SDZ.ORG
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Grudnia 2019

Dramatyczny pogrzeb wspaniałego psa. Przyszło mnóstwo osób

Psy to najwierniejsi przyjaciele człowieka. Dużą rolę odgrywają również w policji i uczestniczą w wielu ważnych akcjach. Jednym z takich psów był pewien owczarek niemiecki, który na służbie policyjnej został ugodzony nożem przez groźnego napastnika. Na pogrzebie pożegnało go 100 policjantów.

3-letni owczarek należał do zespołu funkcjonariuszy w Oklahoma City w USA i był traktowany jak jeden z członków policyjnej załogi. Rola, jaką pełnił, była niemniej ważna. Pies wspierał policjantów podczas licznych akcji i pomagał w schwytaniu przestępców, łapaniu tropu i odnajdywaniu ukrytych narkotyków. Niestety, podczas pełnienia służby, owczarek, został zabity nożem przez niebezpiecznego napastnika. Policjant, na którego oczach rozegrała się cała dramatyczna sytuacja, bez wahania zastrzelił groźnego i pozbawionego sumienia mężczyznę. Niestety nie w porę. Wydarzenie to wywołało wielkie poruszenie wśród policjantów i lokalnej społeczności.

Tuż po tragedii policja z Oklahomy wydała w tej sprawie specjalny komunikat: "Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością, że K9 (symbol identyfikacyjny psa - red.) został ubiegłej nocy pchnięty nożem w czasie próby zatrzymania groźnego przestępcy. Odszedł po południu w wyniku odniesionych ran" - napisała w komunikacie policja.

Jak podłym człowiekiem trzeba być? Z grobu 8-latka skradziono figurkę, jego Anioła StróżaJak podłym człowiekiem trzeba być? Z grobu 8-latka skradziono figurkę, jego Anioła StróżaCzytaj dalej

Psa pożegnano jak bohatera narodowego

Psa po jego śmierci potraktowano tak samo, jak każdego innego policjanta, który zginął na służbie. Został pochowany w ten sam sposób, równie godziwie, jak człowiek. Na pogrzebie żegnało go 100 funkcjonariuszy, w tym jego główny opiekun - sierżant Ryan Stark, który nie krył żalu i łez. W trakcie ceremonii pożegnalnej pochylił się nad trumną i po raz ostatni pogłaskał swojego kompana na pożegnanie.

Owczarek został potraktowany jak prawdziwy bohater narodowy, zasłużony i poświęcony dla kraju. Jego ciało złożono w trumnie owiniętej amerykańską flagą.

facebook.com/SDZ.ORG

ZOBACZ TAKŻE:

1. Były dziennikarz TVN Kamil D. znowu zatrzymany. Ale tym razem za coś innego

2. Jarosław Kaczyński właśnie trafił do szpitala, czeka go operacja. Ból nie pozwolił na zwłokę

3. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę

4. Bohater z Londynu to morderca, skazany za zabójstwo niepełnosprawnej

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób