Pies. Facebook.com
Źródło: Facebook.com
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 11 Lutego 2020

Skrzywdzony przez zoofila. Dramatyczna historia psa z warszawskiego Schroniska na Paluchu

Pies był pozostawiony zupełnie sam w taksówce z obcym człowiekiem. Gdy trafił w stanie ciężkim do szpitaliku w klinice weterynaryjnej, okazało się, że najprawdopodobniej jest ofiarą zoofila. Obecnie czworonóg pilnie potrzebuje pomocy. Przebywa w warszawskim Schronisku na Paluchu.

Właściciel powiedział taksówkarzowi, że idzie po pieniądze i nigdy już nie wrócił. W 2015 roku 10-letni już Sandy trafił do Schroniska na Paluchu. Był w bardzo ciężkim stanie zdrowia i nikomu nie ufał. Nie chciał nikomu zaufać i bał się prawie każdego. Po czasie tylko nielicznym udało się przy nim przystawać.

Toruń: Ksenofobiczny atak na obcokrajowców. Policja poszukuje mężczyzn z nagraniaToruń: Ksenofobiczny atak na obcokrajowców. Policja poszukuje mężczyzn z nagraniaCzytaj dalej

Pies od początku wydawał się nieufny

Problemy zdrowotne psiaka polegały głównie na komplikacjach związanych z odbytnicą. Weterynarz zasugerował, że taka może być natura zwierzęcia, ale równie prawdopodobna jest wersja o tym, że były właściciel krzywdził je w inny sposób. Sandy najprawdopodobniej jest ofiarą zoofila, co łamie serce.

,,Wtedy zaczęliśmy zadawać sobie pytanie, skąd to się wzięło. Od lekarzy usłyszeliśmy, że najprawdopodobniej wynika to z jego budowy, ale są też podejrzenia, że Sandy mógł być wykorzystywany seksualnie przez zoofila… Naprawdę do tej pory nie chce nam się w to wierzyć, ale stan zdrowia, jak i trudność w budowaniu relacji z psem mogły to potwierdzać” – podaje na fanpage poświęcony Sandy na Facebooku.

Czworonóg ma za sobą trzy operacje, które niestety nie przyniosły żadnego skutku. Jedyna droga powrotu do zdrowia to jeszcze jedna operacja. Dzięki niej Sandy zazna w końcu życie bez bólu. Aktualnie przebywa w hoteliku i został przygarnięty przez dobrych ludzi. Niestety koszty leczenia i rekonwalescencji są bardzo wysokie, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce, do której link znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 1200 zł dla 63 tys. matek. Po świadczenie mogą zgłaszać się też ojcowie

2. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku