Pies pozostawiony w kościele przez swojego właściciela. Mężczyzna w poruszającym liście tłumaczy się ze swojej decyzji.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Stycznia 2020

Zostawił psa w kościele. Załączył list

Pies pozostawiony w kościele przez swojego właściciela. Mężczyzna zostawił także poruszający list, w którym tłumaczy się ze swojej decyzji, zapewniając, że robi to z wielkim bólem serca. Po prostu nie miał wyjścia. "Kocham Cię i bardzo przepraszam".

Niestety ludzie często porzucają swoje zwierzęta, w szczególności słyszy się o porzucaniu psów. Wielu z nich robi to w bardzo podły, okrutny sposób, na przykład przywiązując do drzewa w lesie i skazując tym samym psa na pewną śmierć. Pewien mężczyzna postanowił zostawić psa w miejscu, któremu ufał i wiedział, że tam może liczyć na pomoc. Był pewien, że robiąc to, daje mu nadzieję na nowe, lepsze życie, gdyż z pewnością nikt nie przejdzie obok psa obojętnie ani nie umrze on w męczarniach czy z głodu.

Janusz Korwin-Mikke krzywdzi swojego psa. Trudno o komentarzJanusz Korwin-Mikke krzywdzi swojego psa. Trudno o komentarzCzytaj dalej

Pies pozostawiony w kościele, a wraz z nim liścik

Tak oto w kościele w Blackpool w Wielkiej Brytanii znaleziono pozostawionego bez opieki, przywiązanego psa, a wraz z nim liścik, w którym wyjaśniono, jaki jest powód takiej decyzji. Pies jest rasy Staffordshire Bull Terrier. Właściciel przywiązał go do ołtarza, a we wzruszającym liście napisał: 

"Proszę mi wierzyć, że robię to z wielkim bólem serca. Mój pies jest dla mnie całym światem, ale już nie wiem, co mam zrobić. Nie mam domu ani pieniędzy, żeby się nim opiekować. Życie nie obeszło się ze mną łaskawie, a nie mogę sobie wyobrazić psa, który jest na dworze, jest zmarznięty i głodny. Jest łagodnym, przyjaznym i kochającym psem. 22 marca 2020 roku będzie miał 7 lat. Ma dość delikatne przednie łapy i mimo leczenia dalej są nieco słabsze. Moje serce jest złamane i będę za nim naprawdę tęsknił. Mam nadzieję, że odnajdzie nowy dom, na który zasłuży. Kocham Cię i bardzo przepraszam".

Kościół zaopiekował się psem przez jakiś czas oraz nadał mu imię Cracker. Obecnie czworonóg przebywa w prywatnej placówce, która opiekuje się zwierzętami. Jeśli nikt nie zgłosi się po niego, zostanie umieszczony w nowym domu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie

2. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych

3. Popularny preparat ma działanie psychoaktywne. GIS ostrzega

4. Ile Polki i Polacy dają księdzu w kopercie? Niespodziewany wynik badania

5. Donald Tusk wyjawił po latach, że był bity przez ojca. "Bałem się go"

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku