Pies rasy buldog został brutalnie skrzywdzony przez swojego właściciela. Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals
Źródło: Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Grudnia 2019

Właściciel brutalnie skrzywdził malutkiego buldoga. Chciał, żeby piesek wyglądał groźniej

Pies rasy buldog został brutalnie skrzywdzony przez swojego właściciela, któremu zależało, żeby zwierzę wyglądało groźniej. Postanowił zatem obciąć mu uszy. Głupota i okrutność ludzi nie zna granic.

Pies na zawsze okaleczony przez swojego właściciela

Właścicielem 6-miesięcznego buldoga o imieniu Tyson był Simon Broscombe. Właściciel chciał, żeby jego pies wyglądał groźniej, w związku z tym zdecydował, że pies zostanie poddany operacji usunięcia "zwisających części uszu". Sprawa miała finał w sądzie. Czworonóg został odebrany bezmyślnemu mężczyźnie, a ten dostał od sądu zakaz posiadania zwierząt przez najbliższe lata. Broscombe tłumaczył, że zabieg został wykonany przez wykwalifikowanego weterynarza, ale odmówił podania jego nazwiska.

Hodu stracił oko, gdy był malutki. Teraz ma kochającą rodzinę i podbija serca internautówHodu stracił oko, gdy był malutki. Teraz ma kochającą rodzinę i podbija serca internautówCzytaj dalej

RSPCA wniosło sprawę do sądu przeciwko Simonowi. Mężczyzna przyznał, że spowodował niepotrzebne cierpienie psa, a także, że zezwolił innej osobie na przeprowadzenie "niedozwolonej procedury" na nim. Przyznał także, że jako właściciel psa nie ochronił go przed "bólem i cierpieniem".

Simon Broscombe wyrokiem sądu został skazany na 12 tygodni więzienia, w zawieszeniu na okres 18 miesięcy. Dodatkowo mężczyzna został zobowiązany do odbycia 200 godzin prac społecznych i pokrycia kosztów sądowych w wysokości 715 funtów. Dodatkowo 35-latek nie może być właścicielem żadnego zwierzęcia przez najbliższe siedem lat.

Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals

Royal Society for the Prevention of Cruelty to AnimalsFoto: RSPCA

ZOBACZ TAKŻE:

1. Urzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki

2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

3. Lech Wałęsa pochwalił się wyjątkowym listem. Po wyjściu ze szpitala dotarły do niego niecodzienne życzenia

4. Zbigniew S. może spędzić w więzieniu nawet 15 lat. Usłyszał bardzo poważne zarzuty

5. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"

6. Dostałeś taką wiadomość na maila? Pod żadnym pozorem w nią nie klikaj, padłeś ofiarą oszustów