Psy. Pixabay/Needpix
Źródło: Pixabay/Needpix
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Stycznia 2020

Wygląda komicznie i słodko, krzyżówka psów husky z corgim. Prawda jest jednak przykra

Pies, będący potomkiem psów rasy husky i corgi wygląda kosmicznie. Miks genów tak różnych od siebie daje efekt w tej samej mierze zachwycający jak i niehumanitarny.

Trudno wyobrazić dwie, bardziej oddalone od siebie rasy. Podczas, gdy husky jest jednym z najbliżej spokrewnionych psów z wilkiem, corgi (cardigan lub pembroke) ma wspólnego przodka z jamnikiem. Ich potomek dziedziczy po rodzicach temperament, potrzebuje uwagi i możliwości rozładowania dużych pokładów energii. Niektórzy mówią, że przypomina swojego większego rodzica, zamkniętego w mniejszym.

Zoo w Poznaniu apeluje o pomoc i łączy się w bólu z ofiarami jednej z największych katastrof naturalnych ostatnich latZoo w Poznaniu apeluje o pomoc i łączy się w bólu z ofiarami jednej z największych katastrof naturalnych ostatnich latCzytaj dalej

Choć horgi (jak bywa określany) może być wspaniałym towarzyszem rodziny, biorąc pod uwagę usposobienie i role odgrywane przez obie rasy - nikomu nie polecamy jego posiadania. A właściwie - lepiej, gdyby hybryda nigdy nie powstała.

Pies z mieszanki ras będzie cierpiał

Same corgi, choć uznawane są za jedną z najstarszych ras w Europie, przeszły długi proces doboru, aby wyglądać tak, jak dziś. Skutkuje to licznymi chorobami dziedzinymi, w tym dysplazją stawów biodrowych i łokciowych. Horgi jest w jeszcze gorszej sytuacji.

Jak dowiadujemy się ze strony huskyshepherd.com, mieszaniec ma gigantyczne problemy ze zdrowiem. Zarówno z oczami, skórą i kręgosłupem. Horgi ma również skłonności do dysplazji, otyłości, epilepsji oraz chorby von Willebranda.

Pies Horgi

ZOBACZ TAKŻE:

1. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie

2. Przez kilka miesięcy przyjmowała ziołowy suplement diety. Specyfik zrujnował jej wątrobę

3. Ciemne kropki na ścianie to sygnał ostrzegawczy. Uchroń się przed nieprzyjemnościami w domu bądź hotelu Ciemne kropki na ścianach naszego domu czy p

4. Rydzyk nie będzie zadowolony. Mocny wywiad z Marianem Opanią

5. Agata Duda podsumowana u Rydzyka. Czarno na białym

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku