Pies umierał w męczarniach. Policja szuka kłusownika.. Pixabay/AnjaGhŹródło: Pixabay/AnjaGh
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 27 Listopada 2020

Ogromny smutek, pies wpadł w sidła, niestety nie żyje. Policja pilnie szuka kłusownika

Pies umierał godzinami po zaplątaniu we wnyki. Gliwicka policja szuka kłusownika, który za pomocą sprzętu chciał polować na zwierzynę na granicy dzielnicy Bojków i pól uprawnych. W sidła złapał się jednak owczarek niemiecki, który umierał w straszliwych męczarniach.

Zrozpaczony właściciel psa nie wiedział, że jego wieczorny spacer może się tak skończyć. 

Godziny dla seniorów zniesione tylko jednego dnia roku. Media dotarły do rządowych ustaleńGodziny dla seniorów zniesione tylko jednego dnia roku. Media dotarły do rządowych ustaleńCzytaj dalej

Pies złapał się we wnyki i umierał w męczarniach. Policja szuka kłusownika

Gliwicka policja podała informację, że właściciel psa odnalazł jego ciało we wtorek, a kilka godzin wcześniej wyszedł ze swoim owczarkiem na spacer po okolicznych nieużytkach znajdujących się niedaleko autostradowego punktu poboru opłat i ulicy Miodowej w Bojkowie. 

W pewnym momencie czworonóg zniknął, a właściciel po chwili poszukiwań stwierdził, że sam da radę pewnie wrócić do domu, więc postanowił tam na niego zaczekać. Niestety, nie doczekał się i po dłuższych poszukiwaniach odnalazł ciało swojego pupila. 9-letni owczarek był też ponoć ukochanym zwierzęciem dzieci właściciela, które już nie będą mogły nigdy się z nim bawić.

"Jednak los ulubieńca dzieci był przesądzony. Uwięziony we wnykach, zmarł w męczarniach. Powiadomieni policjanci przeprowadzili oględziny miejsca przestępstwa. Kłusownik, działając z niskich pobudek, doprowadził do trwającego najprawdopodobniej wiele godzin cierpienia zwierzęcia" - poinformowała gliwicka policja. 

Funkcjonariusze prosili o pomoc w ustaleniu tożsamości kłusownika i zabójcy zwierzęcia.

Co się stało? Jeden z najpopularniejszych programów TVN-u znika z antenyCo się stało? Jeden z najpopularniejszych programów TVN-u znika z antenyCzytaj dalej

"Dodajmy, że zakładanie wnyków na zwierzęta jest skrajnie niehumanitarnym i pozbawionym uczuć wyższych działaniem. W obecnych czasach w naszym kraju nie ma potrzeby kłusowania i zdobywania pożywienia w ten sposób. Każda osoba ma możliwości zdobycia żywności w legalny sposób" - zadeklarowano.

Kłusownictwo w Polsce wciąż ma się dobrze

Przez cały rok lokalne media obiegają informacje dotyczące kłusownictwa - zazwyczaj chodzi o tzw. kłusownictwo rybne, kiedy to na gorącym uczynku łapani są wędkarze łowiący ryby w niedozwolonych miejscach. Takich przypadków szczególnie dużo można doświadczyć latem i zdarzają się w całej Polsce.

Kłusownictwo leśne jest całkowicie innym przypadkiem - każdego roku podobne praktyki stosowane są coraz rzadziej, nie oznacza to jednak, że całkowicie zniknęły. W wielu lasach wciąż można natrafić na wnyki, które niebezpieczne są zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. 

Policja najczęściej łapie kłusowników za pomocą fotopułapek. Dzięki temu w samym 2017 roku straż leśna zanotowała 193 przypadki kłusownictwa w Polsce, ujawniła 64 kłusowników i znalazła 1383 wnyki oraz potrzaski. Najczęściej nielegalnie polowano w ten sposób na dziki, sarny, jelenie oraz łosie

Biedronka, Lidl i Kaufland przygotowały prawdziwe hity. Black Friday przyciągnie do sklepów tłumyBiedronka, Lidl i Kaufland przygotowały prawdziwe hity. Black Friday przyciągnie do sklepów tłumyCzytaj dalej

Za kłusownictwo grozi kara grzywny i do dwóch lat pozbawienia wolności.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Nieoczekiwane wezwania w skrzynkach Polaków. Zaskoczenie przeżyje nawet 4,5 tys. osób
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

źródło: [polsatnews.pl][sozofera.pl]

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wydawało się, że 13-latek łagodnie przechorował COVID-19. Koszmar zaczął się 2 tygodnie później
  2. Doskonale smakuje i świetnie wygląda. Ciasto bez pieczenia „Góra lodowa” już jest wielkim hitem
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Black Friday: zostały tylko 2 dni aby upolować najtańsze wakacje. Schodzą jak świeże bułeczki. Warto się pospieszyć
  7. Ogromne zamieszanie w sklepie morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy