Pies pogryzł dwoje dzieci. (zd. il) Pixabay / Yvonne LüneburgerŹródło: (zd. il) Pixabay / Yvonne Lüneburger
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Maja 2020

Legnica. 13-latka wyszła na spacer z amstaffem, skończyło się tragicznie

Pies pogryzł dwoje dzieci. Zwierzak znajdował się pod opieką 13-letniej dziewczynki. Dramatyczne zdarzenia rozegrały się w Legnicy po tym, jak nastolatka zdecydowała się wyjść z psem na spacer. Policja zajmie się ustaleniem szczegółów tego zdarzenia.

Z informacji przekazanych przez portal gazetawroclawska.pl wynika, że 13-latka sprawowała opiekę nad psem rasy Amstaff. Podczas spaceru zwierzak pogryzł dwoje dzieci. Do tragicznych zdarzeń doszło w piątek w Legnicy.

“Zjawiska mogą powodować zagrożenie zdrowia i życia”. Zrobi się niebezpiecznie, alarmy ogłoszone dla 3 województw“Zjawiska mogą powodować zagrożenie zdrowia i życia”. Zrobi się niebezpiecznie, alarmy ogłoszone dla 3 województwCzytaj dalej

Pies zaatakował 10-letniego chłopca i 11-letnią dziewczynkę

Do pierwszego pogryzienia doszło ok. godziny 13 na jednym z tamtejszych placów zabaw. Z ustaleń wynika, że pies był przywiązany do ogrodzenia i nie miał kagańca. - Podszedł do niego chłopiec, który chciał pogłaskać psa. Amstaff jednak zaatakował i ugryzł 10-latka w twarz i rękę - ponformowała oficer prasowa legnickiej policji mł. asp. Jagoda Ekiert. Warto dodać, że policjanci dostali zawiadomienie w tej sprawie, jednak gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, nie zastali już psa i właścicielki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Lechowi Wałęsie puściły nerwy. Bardzo wulgarne słowa w kierunku Andrzeja Dudy
2. Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące urlopów. Możesz nie doczekać się wakacji wtedy, kiedy planujesz

Parę godzin później miał miejsce kolejny atak. - Około godz. 19 amstaff będąc wciąż pod opieką 13-latki zaatakował 11-letnią dziewczynkę, która była na spacerze ze swoim szczeniakiem. 11-latka schyliła się żeby podnieść swojego pieska. W momencie, kiedy się po niego schylała, pies ugryzł ją w policzek - przekazała oficer prasowa, cytowana przez gazetawroclawska.pl.

Warto dodać, że jedno z pogryzionych dzieci opuściło już szpital. Drugie wymaga jeszcze kilkudniowej opieki lekarskiej. W efekcie tych wydarzeń Amstaff, decyzją weterynarza, został umieszczony na dwutygodniowej obserwacji. Z ustaleń policjantów wynika, że pies znajdował się na smyczy, lecz nie miał kagańca. Trwa wyjaśnianie szczegółów tej sprawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczna wiadomość obiegła nasz kraj. Szpitale obniżają pensje pracownikom
  2. Zostało już tylko kilka godzin. Za chwilę Szumowski ogłosi na co czekali wszyscy. Co dalej z maseczkami?
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Ryanair podjął ostateczną decyzję. Padła data, wszystko już jest jasne

Źródło: gazetawroclawska.pl