pies. animalrescuepoland.wordpress.comŹródło: animalrescuepoland.wordpress.com
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 25 Lutego 2020

Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki

Pies to bezbronna istota, o którą każdy człowiek powinien dbać. Jeśli nie jest w stanie, zawsze może oddać zwierzę do schroniska, azylu czy fundacji. W tym przypadku jednak tak nie było, a cała historia jest dowodem na to, że nieprawidłowa postawa rodzica wpływa demoralizująco na jego dzieci. Do bestialskiego wydarzenia doszło w Polsce w pobliżu jeziorka moczydłowskiego.

Matka i córka próbowały zabić szczeniaka w straszny sposób. Wstrząsnęło to opinią publiczną, a maluch ledwo przeżył.

Nagła konferencja ministerstwa zdrowia. Nagła konferencja ministerstwa zdrowia. "Koronawirus prędzej czy później pojawi się w Polsce"Czytaj dalej

Pies prawie zginął przez sadyzm matki i córki

DZISIAJ GRZEJE: 1. Problemy z lotami z Włoch. Samoloty z Rzymu i Mediolanu do Warszawy nie wyleciały
2. Napad na sklep pod Warszawą. Bandyci zaatakowali ekspedientkę

Kobiety opowiadały, że ich zachowanie wynikało z ciężkiej sytuacji rodzinnej. Do bagażnika samochodu wrzuciły szczelnie zawinięty worek foliowy. Po przejechaniu kilku kilometrów wysiadły, a dziwny pakunek wyrzuciły za drzwi. Stanęły na uboczu i zaczęły po nim skakać. Niestety w środku znajdował się szczeniak. 

W pobliżu miejsca zdarzenia spacerowała młoda kobieta, której uwagę zwróciło dziwne zachowanie matki i córki. Od razu podbiegła i gdy usłyszała jęki zwierzęcia, dostała szału. Rzuciła się na pomoc małemu kundelkowi, a jej krzyk przestraszył oprawczynie, które uciekły z miejsca zdarzenia. Oprócz czworonoga w worku znajdował się również ciężki kamień. Najprawdopodobniej po wyrządzonym okrucieństwie planowały go utopić w stawie. Sprawa została skierowana do sądu.

Matka i córka zostały skazane przez Sąd Rejonowy w Piasecznie na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat. Dodatkowo musiały wpłacić nawiązkę 1000 zł na rzecz Animal Rescue Poland od Ingi H. a od Haliny H. 3000 zł oraz usiszczenie kosztów postępowania sądowego. 

- Inga H. i Halina H. działały z premedytacją i szczególnym okrucieństwem, co sąd potwierdził swoim wyrokiem. Motywy czynów oskarżonych zasługują na szczególne potępienie, ponieważ jeśli, jak twierdzą, nie miały możliwości dalszej opieki nad zwierzęciem, to mogły zwrócić się np. do organizacji pozarządowych, które mogłyby nawet zaopiekować się psem i oddać go do adopcji. Stwierdziły jednak, że łatwiej będzie go pozbawić życia - mówiła dla GoraKalwaria.net mec. Michał Rosa, reprezentant Animal Rescue Polska w procesie.

Obecnie czworonóg dostał dom i cieszy się życiem.

"AKTUALIZACJA 26.08.2018
Dziękujemy Wszystkim za zainteresowanie losem Miśka. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń w sprawie jego adopcji. Wybraliśmy dom najlepszy dla Miśka, bo to jego potrzeby są dla nas najważniejsze. Misiek jest psem po przejściach, ale też psem, którego nikt wcześniej nie wychowywał. Jest psem bardzo emocjonalnym, z dużym lękiem separacyjnym. Psiak musi nauczyć się wielu rzeczy i tak naprawdę rozpoczyna tę naukę od początku. Rodzina, do której trafił Misiek to osoby z dużym doświadczeniem szkoleniowym, wiedzące jak wychować i postępować z takim psem. Dzisiaj miało miejsce spotkanie przedadopcyjne i zapoznanie z każdym członkiem rodziny, w tym – psem rezydentem. Spokojny i zrównoważony, który jest teraz towarzyszem Miśka, będzie odgrywał ważną rolę w jego wychowywaniu i socjalizacji. Dzisiejsze zapoznanie przebiegło bardzo dobrze i postanowiliśmy, że Misiek zostanie właśnie tam. Jak wiadomo, szczeniak ten doznał ogromnej krzywdy od ludzi i potrzebuje teraz dużo miłości, ale też mądrego prowadzenia, szkolenia i konsultacji u behawiorysty – to będzie miał zapewnione w nowym domu. Miś już wybiera się do psiego przedszkola, a następnie na szkolenie PT (P.Towarzyszący)" - możemy przeczytać na stronie głównej animalrescuepoland.wordpress.com.

Do sprawy doszło w 15.08.2018 r. a rozwiązanie nastąpiło 16 maja 2019 r.

Źródło:gorakalwaria.net

piespies

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze Mistrzów
  2. Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowiny
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Polskie biuro podróży anuluje wycieczkę i wprowadza modyfikacje wyjazdów. Zmiany dotkną wielu turystów