Pies przyniósł do domu maleńkie zwierzątko, ratując mu ten sposób życie.. instagram.com/wildlifecenter_va
Źródło: instagram.com/wildlifecenter_va
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Lutego 2020

Pies przyniósł do domu zwierzątko i uratował mu życie. Początkowo nie było wiadomo, jaki to gatunek

Pies niespodziewanie przyniósł do domu maleńkie zwierzątko. Właściciele psa w pierwszej chwili nie mogli rozpoznać, jaki to gatunek zwierzaka. Po pewnym czasie okazało się jednak, że to mały niedźwiadek, który został porzucony przez swoją matkę. W ten sposób psiak uratował mu życie. Sytuacja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, w hrabstwie Washington.

Gdy właściciele psa, który ma pozwolenie na samodzielnie przebywanie poza domem, do którego zawsze wraca, zobaczyli, co ze sobą przyniósł w pysku, byli bardzo zaskoczeni. Początkowo myśleli, że to mały psi szczeniak lub coś innego, jednak ciężko im było jednoznacznie określić gatunek małego zwierzaka.

12-latek oddał szczeniaka do schroniska. Chciał uchronić go przed swoim ojcem oprawcą12-latek oddał szczeniaka do schroniska. Chciał uchronić go przed swoim ojcem oprawcąCzytaj dalej

Pies przyniósł do domu małego niedźwiadka i w ten sposób uratował mu życie

Właściciele psa postanowili pojechać z małym, tajemniczym i niezwykle uroczym zwierzakiem do lecznicy. Udali się do Wildlife Center w Wirginii. Tam okazało się, że mają do czynienia z... małym, zaledwie 3-tygodniowym niedźwiadkiem. Zespół weterynaryjny umieścił zwierzątko w specjalnym inkubatorze. Przygotowany został dla niego także specjalny harmonogram karmienia, aby zaspokoić jego potrzeby żywieniowe.

Obecnie mały niedźwiadek waży niewiele więcej niż bochenek chleba, ale jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, a gdy urośnie, jego waga może sięgnąć nawet 250 kg. Aktualnie przebywa z zastępczą mamą niedźwiedzicą, która niedawno urodziła swoje małe i teraz opiekuje się nimi i swoim adopcyjnym niedźwiadkiem, traktując go jak własne dziecko.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

- Bardzo szybko znalezione zwierzę zostało zaakceptowane. To fascynujące, że zwierzęta mają tak duży instynkt opiekuńczy - przyznała jedna z wolontariuszek, która opiekowała się małym niedźwiedziem.

- Często zdarza się, że przyjmujemy dzikie zwierzęta, które zostały "zabrane" przez zwierzęta domowe. W wielu przypadkach są one ranne. Każdego roku w naszym szpitalu leczymy ponad 3000 dzikich zwierząt. Niektóre nie byłyby sobie w stanie poradzić bez naszej pomocy. Tak było w przypadku tego niedźwiadka. Miał wiele szczęścia, że został znaleziony przez psa - powiedziała Amanda Nicholson, dyrektorka organizacji Wildlife Center.

To niezwykle cudowna historia! A mały niedźwiadek może zawdzięczać życie głównie psiakowi, bo to dzięki niemu wszystko potoczyło się w taki szczęśliwy sposób.

instagram.com/wildlifecenter_va

ZOBACZ TAKŻE:

1. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)

2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki