Pies. Ekopatrol SM w GdyniŹródło: Ekopatrol SM w Gdyni
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 21 Lipca 2020

Pies cierpiał w niewyobrażalnej temperaturze. Bezduszny właściciel świetnie się wtedy bawił

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i potrafi odpowiednio zadbać o swojego pupila. Tak niestety było w tym przypadku. Straż miejska z Gdyni postanowiła nagłośnić okrutne postępowanie wobec czworonoga. Bezduszny właściciel pozostawił zwierzę w upał w samochodzie bez klimatyzacji i picia.

Zwierzę konało w nieludzkiej temperaturze. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby nie interwencja funkcjonariuszy straży miejskiej. 

Nie płaciłeś abonamentu RTV? Lepiej sprawdź skrzynkę pocztową, masowe kontrole, internauci pokazują zdjęciaNie płaciłeś abonamentu RTV? Lepiej sprawdź skrzynkę pocztową, masowe kontrole, internauci pokazują zdjęciaCzytaj dalej

Pies kończył życie, a właściciel beztrosko się bawił

Do zdarzenia doszło w Orłowie w Gdyni 19 lipca. To właśnie przechodnie byli świadkami niewyobrażalnie tragicznych scen, które rozgrywały się w zamkniętym aucie, nagrzanym przez słońce. Strażnicy byli zmuszeni do wybicia szyby, aby uratować ledwo żywe zwierzę. 

Niemal milion Polek i Polaków otrzyma list z urzędu. Będzie trzeba się wyspowiadaćNiemal milion Polek i Polaków otrzyma list z urzędu. Będzie trzeba się wyspowiadaćCzytaj dalej

– Był tak spragniony, że wypił cztery pełne miski wody. Kiedy na miejscu pojawili się jego właściciele, tłumaczyli, że zostawili zwierzę w aucie, ponieważ nie mogli zabrać go do restauracji – opowiada Leonard Wawrzyniak, rzecznik gdyńskiej straży miejskiej na łamach "Faktu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO) 2. Zwróciła uwagę klientce o brak maseczki. To co później zrobiła ekspedientka szokuje

Policja otrzymała zgłoszenie, ponieważ nie chciano pozostawić tak tej sprawy. Jest to znęcanie się nad zwierzęciem, nawet jeśli niecelowe. – Takie zachowanie jest oczywiście niedopuszczalne, a co więcej karalne z litery prawa, dlatego też sprawa została przekazana policjantom z komisariatu w Gdyni Redłowie, którzy prowadzą dalsze czynności – dodał Leonard Wawrzyniak.

Warto pamiętać, że samochód podczas upalnych dni nagrzewa się natychmiast. W aucie już w kilkanaście minut temperatura może sięgać nawet 50 stopni Celsjusza, a po kilkudziesięciu nawet 60 stopni Celsjusza. Może do tego dojść nawet w temperaturze 21-22 stopniach Celsjusza na zewnątrz. Otwarte okno nie obniża znacznie temperatury, ani nie jest zabezpieczeniem czy ratunkiem w takiej sytuacji. Cyrkulacja powietrza w pojeździe w spoczynku jest znikoma. Dodatkowo pies próbujący czerpać powietrze przez szczelinę w oknie, odcina dopływ do wnętrza auta.

"Fakt" postanowił spytać straznika miejskiego, co należy zrobić w przypadku zastania zwierzęcia w takiej sytuacji.

– Przede wszystkim należy zachować spokój i postarać się ocenić sytuację. Rozejrzeć się po okolicy za właścicielem auta, który może np. opłacać właśnie bilet parkingowy. Warto też zwrócić uwagę na samego psa i stan, w jakim się znajduje. Jeżeli w pobliżu nie ma właściciela, auto stoi na słońcu i widzimy, że pies jest zziajany, niespokojny, nie ma dostępu do wody, wtedy powinniśmy zadzwonić na numer 986 do straży miejskiej. Nasi funkcjonariusze będą wiedzieli jakie odpowiednie działania podjąć w tej sprawie. Odradzamy samodzielne podejmowanie decyzji wybiciu szyby w aucie – mówił Leonard Wawrzyniak na łamach "Faktu".

Pamiętajcie, aby interweniować w takich sytuacjach i nie lekceważyć sprawy. Możecie uratować życie jakiemuś istnieniu. 

Źródło: "Fakt" Pies konał w samochodzie. Nie uwierzysz, gdzie był właściciel! - 2020-07-21 - dostęp 2020-07-21
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Ile wynoszą wydatki na pierwszą damę? Kancelaria Prezydenta tego nie wie
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Oburzające sceny nad Morskim Okiem. Aż przykro patrzeć