Pies został uśmiercony w okrutny sposób. Sprawca powiesił go na drzewie.. pixnio.com/Bicanski
Źródło: pixnio.com/Bicanski
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Lutego 2020

W okropny sposób uśmiercił psa. Sprawca poszukiwany

Pies został uśmiercony w szczególnie okrutny sposób. Policja poszukuje sprawcy tego bestialskiego czynu. Dopuścił się bowiem powieszenia czworonoga na drzewie za pomocą plastikowych opasek i cienkiego sznurka. Do makabrycznego odkrycia doszło w niedzielę w Lublinie.

Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege, która jako pierwsza poinformowała o tej okropnej zbrodni, podaje, że ofiarą jest młody, niekastrowany samiec czarnego umaszczenia.

12-latek nie żyje. Na telefonach dziadków znaleziono nagrania12-latek nie żyje. Na telefonach dziadków znaleziono nagraniaCzytaj dalej

Pies powieszony na drzewie. Sprawca tego okrutnego czynu poszukiwany przez policję

O sprawie informuje także TVP Info. Oprawca psa działał z zimną krwią, wieszając zwierzę na drzewie za pomocą plastikowych opasek i cienkiego, odblaskowego sznurka. Motyw zbrodni ani jej sprawca nie są znane.

Sekcja zwłok psa ma wykazać, czy zwierzę żyło w momencie powieszenia, czy może zostało zabite już wcześniej. W niedzielę ślady i ciało psa zostały zabezpieczone przez policyjnych technicznych.

Sprawa jest aktualnie badana przez śledczych, którzy szukają sprawcy i ustalają jego tożsamość. Policja i przedstawiciele fundacji Ex Lege apelują do osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia i podejrzanych, o przekazanie informacji policji.

Za zabicie psa grozi od dwóch do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Najwyższa kara wymierzana jest w przypadku, gdy sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Z ostatniej chwili: ewakuacja samolotu pasażerskiego. Wybuchł pożar [FILM]