Pies przez kilka godzin leżał w przydrożnym rowie potrącony przez samochód.. Maxpixel
Źródło: Maxpixel
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Lutego 2020

Potrącony pies czekał na śmierć. Gdyby nie policja i rowerzystka, już by nie żył

Pies przez kilka godzin leżał w przydrożnym rowie potrącony przez samochód i był skazany niemal na pewną śmierć. Na szczęście pomoc nadeszła w porę. Zwierzęciem, który był na krawędzi życia, zainteresowali się rowerzystka i policjanci i tym samym uratowali mu życie. Pies w ciężkim stanie został przewieziony do weterynarza, gdzie otrzymał fachową pomoc i opiekę. Powoli wraca do siebie po przeprowadzonej już operacji.

Potrącony pies leżał przez kilka godzin w przydrożnym rowie i wszyscy przechodzili obok obojętnie. Nie widzieli, albo udawali, że nie widzą. Ranne, umierające zwierzę zostało uratowane dopiero przez rowerzystkę i policjantów, którym los czworonoga nie był obojętny.

Dramat w polskim żłobku. Opiekunka rzucała dziećmiDramat w polskim żłobku. Opiekunka rzucała dziećmiCzytaj dalej

Pies potrącony przez samochód konał w rowie. Na szczęście pomoc nadeszła w porę

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 2 lutego br. Nieznany kierowca potrącił psa w Radomierzu w powiecie jeleniogórskim i uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając psa samemu sobie i w pełni świadomie skazując na ewentualną śmierć.

Ranne zwierzę konało w przydrożnym rowie przez kilka godzin. Dopiero przejeżdżająca rowerzystka zainteresowała się jego losem i zatrzymała się przy nim, zawiadomiła odpowiednie służby.

Po chwili na miejsce przybyli policjanci z pobliskiej miejscowości i pomogli przenieść rannego psa w bezpieczne miejsce. Wkrótce przyjechał także pracownik jeleniogórskiego Wolontariatu dla Zwierząt Mondo Cane i przetransportował cierpiącego czworonoga do lecznicy weterynaryjnej.

Jak się później okazało po zbadaniu psa przez weterynarza, zwierzę miało krwotok wewnętrzny, pękniętą miednicę i zerwane więzadła. Konieczna była natychmiastowa operacja. Ta na szczęście się powiodła i psiak powoli wraca już do zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Koronawirus na nowym kontynencie. Zaatakował w turystycznym raju, uwielbianym przez Polaków

3. 15-latka upuściła telefon do wanny. Stwierdzono zgon

4. Rząd zapewnił jednej z grup zawodowych prezent na walentynki. Wydał 300 mln zł

5. Zakochana w Andrzeju Dudzie fanka nie odpuszcza. Teraz publikuje wiadomości

6. Szczegóły z życia Marty Kaczyńskiej były długo utajnione. Nikt o nich nie wiedział w latach prezydentury jej ojca