Pies przewodnik został potraktowany w okrutny sposób.. Twitter/Kika_GuideDogŹródło: Twitter/Kika_GuideDog
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Marca 2020

Podróżni bezdusznie potraktowali psa przewodnika. Niewidomy opiekun wybuchł płaczem, "poczułem się bezużyteczny"

Pies przewodnik o imieniu Kika został potraktowany w okrutny sposób. Czworonóg jest towarzyszem życiowym niewidomego Amita Patela, pełni funkcję jego przewodnika. Mężczyzna stracił wzrok 6 lat temu, jest byłym lekarzem. Sytuacja, do której doszło w pociągu, nigdy nie powinna mieć miejsca.

37-letni Amit Patel jest osobą niewidomą. Doświadczył przykrej sytuacji ze strony pasażerów pociągu, która doprowadziła go do łez. Podróżował w nim ze swoim psem o imieniu Kika. Zarówno on sam, jak i jego zwierzak zostali zignorowani w okrutny sposób.

Policja poszukuje napastnika i publikuje zdjęcie. Dotkliwie pobił nastolatka, nikt nie zareagowałPolicja poszukuje napastnika i publikuje zdjęcie. Dotkliwie pobił nastolatka, nikt nie zareagowałCzytaj dalej

Pies i jego niewidomy właściciel zostali zlekceważeni przez współpasażerów pociągu. Nikt nie pomógł

Gdy Amit wraz ze swoim psem weszli do pociągu, niewidomy szybko zdał sobie sprawę, że cała podłoga jest mokra i łatwo może się poślizgnąć. Przeraził się tym faktem i z nadzieją szukał czegoś, czego mógłby się chwycić. Psiak w tym czasie nerwowo broczył po mokrej podłodze, mając cały podeptany ogon. Niestety nikt z pasażerów nie raczył zainteresować się sytuacją i pomóc niewidomemu i jego psu.

"Ludzie są tacy samolubni. Kiedy ktoś potrzebuje pomocy, większość udaje, że tego nie widzi. To było przykre, kiedy szukałem czegoś, czego mógłbym się chwycić, a nikt mi nie pomógł. Martwiłem się o Kikę, żeby nic się jej nie stało. Ludzie natomiast podeptali jej ogon. Ta sytuacja doprowadziła mnie do łez. Życie niepełnosprawnego nie jest proste" - przyznał rozczarowany mężczyzna.

"Powiedziałem Kice, żeby znalazła jakieś miejsce, ale zamiast tego ślizgała się po mokrej nawierzchni. Była zrozpaczona. Ona opiekuje się mną codziennie, a ja poczułem się bezużyteczny, że ja nie mogłem jej pomóc" - opowiada z żalem.

Cała podróż pociągiem zajęła prawie 30 minut. Przez ten czas niewidomy mężczyzna i jego pies byli zdani tylko na siebie. Nikt nie ruszył z pomocą, ani nie ustąpił niewidomemu miejsca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczy
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Usłyszał cichy płacz, dobiegający z kanału. Zareagował w ostatniej chwili
  4. W czasie ważnego spotkania Agata Duda niespodziewanie zadzwoniła do męża. Wszyscy mogli usłyszeć jego słowa
  5. Przeraźliwe znalezisko na Śląsku. Tajemnicza, zagadkowa śmierć, co mogło się wydarzyć?
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: Kochamyzwierzaki.pl