Pies został skatowany młotkiem i zostawiony sam sobie. Jego oprawcy są już w rękach policji.. facebook.com/FundacjaNaPomocZwierzetom/Źródło: facebook.com/FundacjaNaPomocZwierzetom/
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 4 Maja 2020

Niesłychanie skrzywdzili bezbronnego psa a następnie porzucili na pewną śmierć. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwójkę mężczyzn

Pies został skatowany młotkiem i pozostawiony sam sobie. Jak podaje Dziennik Wałbrzych, jego oprawcy są już w rękach lokalnej policji. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn z Boguszowa-Gorc (woj. dolnośląskie). Za czyn, którego się dopuścili, grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Bezbronne zwierzę zostało brutalnie skatowane młotkiem i porzucone na ogródkach działkowych na pewną śmierć. Resztkami sił zdołał jednak doczołgać się do ulicy i zakrwawiony błąkał się po mieście. Sprawcami tego okrutnego czynu są 32- i 34-letni mężczyźni. Grozi im teraz bardzo surowa kara. O sprawie informuje Dziennik Wałbrzych, a nagłośniła ją w mediach społecznościowych lokalna fundacja "Na Pomoc Zwierzętom", której inspektorzy interweniowali w sprawie psa.

Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"Czytaj dalej

Pies został skatowany młotkiem i pozostawiony sam sobie. Jego oprawcy są już w rękach policji

Przerażone, zakrwawione zwierzę długo błokąło się po mieście. W końcu zainteresował się nim jeden z mieszkańców, przypadkowy przechodzień. Do akcji wkroczyła od razu fundacja "Na Pomoc Zwierzętom", która została powiadomiona przez pana Damiana.

"Nie wiem co napisać, wczorajsza interwencja, Boguszów - Gorce. Zadzwonił do nas Pan Damian , że przy ulicy Anny Walentynowicz siedzi pies, chyba po wypadku. Okazało się, że pies jest pobity, w dodatku bardzo zaniedbany. Po przewiezieniu do weterynarza okazało się że rany na głowie są zadane jakimś przedmiotem, narzędziem. Szybko udało się ustalić właściciela, razem z kolegą został zatrzymany przez Policję. Jak się okazało, dzień wcześniej popili i jeden z nich kilkukrotnie uderzył psa młotkiem, myśląc że go zabili wynieśli go do ogrodu, gdzie najprawdopodobniej zakopali by go rano. Jednak pies był tylko nieprzytomny, ocknął się i wyszedł do drogi szukając pomocy" - czytamy we wpisie na stronie fundacji "Na Pomoc Zwierzętom" na Facebooku [pisowania oryginalna].

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Do ZUS wpłynęło już o 6,4 mld zł mniej ze składek. Co z naszymi emeryturami i zasiłkami?

Psiak przeszedł prawdziwą gehennę, jednak udało mu się to przeżyć. Nie wiadomo jednak, czy uda się go ostatecznie uratować i czy wróci do pełni zdrowia, gdyż jak na razie jego stan określany jest jako zły. Czworonóg jest dodatkowo bardzo zaniedbany. "Mamy nadzieję że uda się go uratować, tak jak w opisie weterynarza pies jest w złym stanie, dodatkowo wynikającym z kilkumiesięcznych zaniedbań. Według sąsiadów pies nie był wyprowadzany na dwór, dlatego też wielu z nich nie wiedziało o jego istnieniu, choć dziwi nas fakt że nikt nie słyszał że pies jest katowany. Sprawcy zostali zatrzymani, będzie prowadzone postępowanie, mamy nadzieję że skuteczne. Bardzo prosimy o nie zamieszczanie wulgarnych komentarzy, chcąc pomóc wesprzyj działania naszej organizacji" - czytamy w dalszej części wpisu.

Oprawcy psiaka zgotowali mu prawdziwe piekło, na szczęście są już w rękach policji i nie ujdzie im to na sucho. Sprawcom tego czynu grozi teraz wysoka kara. Jak dowiadujemy się z artykułu portalu dziennik.walbrzych.pl, 34-latek działał w dodatku w warunkach recydywy, do więzienia może zatem trafić nawet na 15 lat. Drugiemu z podejrzanych za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w stosunku do obu mężczyzn sąd zastosuje prawdopodobnie dożywotni zakaz posiadania zwierząt.

Trzymamy kciuki za szybki powrót psiaka do zdrowia.

Pies został niewyobrażalnie skrzywdzony

Pies został niewyobrażalnie skrzywdzony

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowy test na COVID-19. Wykryje infekcję, zanim chory zacznie zarażać
  2. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  3. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  4. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  5. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  6. Polscy hotelarze załamani. Nie otwierają hoteli mimo pozwolenia, boją się jednej rzeczy

Źródło: dziennik.walbrzych.pl / Facebook/FundacjaNaPomocZwierzetom