Pierwszy zaszczepiony senior. (screen) polsatnews.plŹródło: (screen) polsatnews.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 25 Stycznia 2021

Pierwszy zaszczepiony senior postanowił się wypowiedzieć. Nie każdemu mogą spodobać się jego słowa

Pierwszy zaszczepiony senior, były poseł Samoobrony, Włodzimierz Czechowski (ur. w 1933 roku), postanowił wypowiedzieć się na temat szczepień. Jak powiedział, uważa, że każdy powinien się zaszczepić i jeśli nie ma możliwości samodzielnie przyjść na miejsce, dobrze by było, gdyby skorzystał z zapewnionego przez miasta transportu. Listy chętnych do szczepień wciąż się wydłużają.

  • Pierwszy zaszczepiony senior, Włodzimierz Czechowski, były poseł z ramienia Samoobrony, zaapelował do wszystkich starszych osób
  • Poprosił wszystkich o to, by się zaszczepili i jeśli nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu, o to, by skorzystali z zapewnionego przez samorządy transportu
  • W poniedziałek na szczepienia w katowickim MCK zgłosiło się nawet 1600 osób

Rozpoczęły się szczepienia seniorów.

Pierwszy zaszczepiony senior zaapelował do pozostałych. Prosił o to, by się szczepili

Punktualnie o 7 rano w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zaszczepiono pierwszego seniora. Był nim były poseł i kombatant, Włodzimierz Czechowski. Od 25 stycznia szczepienia te będą realizowane w ponad 5 tys. placówek w całym kraju, a szczepione będą osoby mające lat 70 i więcej. 

W większości placówek w Polsce szczepienia rozpoczęły się o godzinie 8.00, MCK w Katowicach było jednym z niewielu miejsc, które rozpoczęło podawanie dawek wcześniej. 

Włodzimierz Czechowski był w latach 2001-2005 posłem Samoobrony, ale również kombatantem. Po otrzymaniu szczepionki potwierdził, że czuje się dobrze. Miał również kilka słów do seniorów. 

Prawie 19 tys. Polek i Polaków bez prądu, gigantyczne korki i setki interwencji. Śnieżyce spowodowały ogromne problemyPrawie 19 tys. Polek i Polaków bez prądu, gigantyczne korki i setki interwencji. Śnieżyce spowodowały ogromne problemyCzytaj dalej

- Nie obawiałem się o siebie, obawiam się o seniorów i namawiam: jeśli nie mogą tu przyjść tak, jak ja, to bardzo proszę skorzystać z transportu organizowanego przez miasta. Można poprosić też o szczepienie w domu. Nie ma wymówek, wszyscy powinni się zaszczepić - powiedział. 

- Ja uważam to za obywatelski obowiązek. Jako kombatant, weteran uważam, że powinienem go spełnić i to zrobiłem, i to bez żadnych obaw! Ja, żona, wszyscy jesteśmy już emerytami, więc będziemy się szczepić i serdecznie naprawdę zapraszam, chciałbym, żeby wszyscy seniorzy się zaszczepili, bo to jedyna szansa przerwania łańcucha tego naszego wroga nr 1, jakim jest obecnie koronawirus. Statystyki mówią, że w wieku 80 plus prawie 23 proc. nie wraca ze szpitala - przytoczył dane. 

Wychodząc z budynku apelował również do kombatantów, by ci raz jeszcze stanęli do walki, tym razem z niewidzialnym wrogiem. 

Kolejni chętni już ustawiają się w kolejkach

Podobnie jak w przypadku grupy zero, również w grupie pierwszej nie brakuje chętnych do przyjęcia pierwszej dawki. W poniedziałek w samym MCK w Katowicach, które jest placówką znajdującą się pod patronatem szpitala MSWiA w Katowicach, chętnych na szczepienie było parę tysięcy. 

Lekarze zaplanowali na dziś szczepienia 160 seniorów powyżej 80 roku życia. W samej placówce MCK zaszczepiono jak dotąd już 3 tys. osób, a kolejne 1600 zapisało się na listę chętnych. 

W poniedziałek w strefie zakaźnej tymczasowego szpitala na COVID-19 leczyło się 28 osób, z czego dwie znajdowały się w stanie wymagającym podłączenia do respiratora. 

źródło: [polsatnews.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: