Pierwsza komunia reżim. PickPikŹródło: PickPik
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 9 Czerwca 2020

Pierwsza komunia wywołała oburzenie. Mocne oskarżenia, szczegóły uroczystości niepokoją

Pierwsza komunia święta w parafii w Bobach pod Kraśnikiem wywołała skrajne emocje. Jedna z czytelniczek "Dziennika Wschodniego" zauważyła, że podczas uroczystości nie dopilnowano reżimu sanitarnego. Na podobne oskarżenia odpowiedział już miejscowy proboszcz.

Pierwsza komunia święta w dobie pandemii została w wielu parafiach przełożona na jesień. Nie wszędzie kapłani zdecydowali się jednak na podobny krok. Czytelniczka "Dziennika Wschodniego" zwróciła się do redakcji z mocnymi oskarżeniami pod adresem organizatorów uroczystości w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bobach. Jak przekazała, podczas mszy wierni nie mieli na sobie maseczek. Nie był to jednak jedyny problem, jaki zaobserwowała.

Andrzej Duda wpadł w niespodziewaną złość na spotkaniu z wyborcami, puściły mu nerwy. Padło bardzo niewygodne pytanieAndrzej Duda wpadł w niespodziewaną złość na spotkaniu z wyborcami, puściły mu nerwy. Padło bardzo niewygodne pytanieCzytaj dalej

- Komunia była podawana wprost do ust. (...) Trzeba piętnować takie zachowania. Przecież w Polsce przybywa zakażonych. W sobotę, przed komunią, odnotowano w Polsce 576 przypadków zakażenia koronawirusem. (...) Zaczyna się „sezon komunijny”, więc takich zaniedbań może być więcej - podkreśliła kobieta.

Pierwsza komunia w Bobach sprowokowała słowa krytyki

Warto zaznaczyć, że sam proboszcz w czasie uroczystości miał ostrzegać wiernych przed pandemią. Zalecał między innymi częste mycie rąk. W rozmowie z medium zdecydował się także odpowiedzieć na wszelkie zarzuty pod swym adresem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące osób w nocy znalazły się w krytycznej sytuacji. Służby nie nadążały, niepokojące doniesienia
2. Stało się, żywioł uderzył bez litości. Straty mogą być ogromne, porażające wiadomości obiegły światowe media

- Wcześniej prosiłem wszystkich parafian, aby zakładali maseczki. (...) Co więcej, wikary mówił rodzicom dzieci i uwrażliwiał ich, że mimo pewnych ulg należy zasłaniać usta i nos w kościele. Informacja na ten temat jest też wywieszona w gablocie parafialnej. (...) Jedna ławka była przeznaczona dla całej rodziny, dziecko było przy mamie i ojcu. Natomiast pozostali goście byli na zewnątrz, więc w kościele nie było tłoku - zapewniał ks. Bogdan Kudelski, podkreślając, że komunia celowo odbyła się także w dwóch turach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca
  2. Matura z polskiego będzie unieważniona? CKE zawiadamia policję w sprawie przecieku
  3. Agata Duda prawie nigdy nie wspomina o młodszym bracie. Tajemnice ich relacji zostały ujawnione
  4. Biskup Edward Janiak w coraz gorszej sytuacji. Niespodziewany bunt w diecezji duchownego z "Zabawy w chowanego"
  5. Uwaga, abyś nagle nie stracił pieniędzy z konta. Poczta Polska ściąga zaległe abonamenty
  6. IMGW wydało żółte alerty dla 7 województw. Nadciągają burze z gradem

Źródło: Dziennik Wschodni