pierwsza dama. SplashNews.com/East NewsŹródło: SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Czerwca 2020

Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?

Pierwsza dama z pewnością zapisze się w kartach historii jako mało aktywna. Nawet w trakcie kampanii swojego męża była raczej niezaangażowana w jego walkę o reelekcję. Wczoraj, po raz pierwszy od dawna mogliśmy ją usłyszeć, do okrzyku patriotyzmu skłoniła ją wygrana pierwszej tury przez jej męża.

Sondaże Exit Poll dają urzędującemu prezydentowi 41.8 % głosów oddanych przez Polki i Polaków w pierwszej turze. Andrzej Duda zrealizował swój plan minimum i wciąż ma szansę na reelekcję.

Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poradził nagle trzy osobyMoże być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poradził nagle trzy osobyCzytaj dalej

Pierwsza dama zadowolona z wyniku męża

Wyniki pierwszej tury głosowania wywołały radość w sztabie Andrzeja Dudy, wśród obecnych na wieczorze wyborczym nie zabrakło pierwszej damy. Agata Duda przyłączył się do wspólnego śpiewania i okrzyków radości. Niedługo po opublikowaniu pierwszych sondażowych wyników zebrany tłum odśpiewał prezydentowi "sto lat", Po odśpiewaniu hymnu, pod koniec wieczoru wyborczego, Agata Kornhauser-Duda podeszła do mikrofonu i powiedziała: "Niech żyje Polska!, a następnie ucałowała męża. Prezydentowa zareagowała na dobre wieści również w mediach społecznościowych - "Pierwsza tura za nami, a teraz czas na zwycięstwo w całych wyborach! Już dziś Prezydent Andrzej Duda wraca na kampanijny szlak, by rozmawiać i spotykać się z Polakami. Bo #ŁączyNasPolska" - czytamy na jej profilu na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda wciągnięta na scenę podczas sztabu wyborczego. Pierwszy raz od dawna zabrała głos
2. Plaga Bałtyku w Gdyni i Sopocie. Jest decyzja, przykra wiadomość

Internauci zastanawiają się, czy to jedyna wypowiedź pierwszej damy, na jaką możemy liczyć. Agata Duda zupełnie nie angażowała się w politykę w trakcie kadencji jej męża. Nigdy nie stanęła w obronie kobiet, nawet, wtedy gdy procedowane były projekty całkowicie zakazujące aborcji, przez które kobiety byłyby przez religijnych fundamentalistów zmuszane do rodzenia zdeformowanych płodów. Nie wsparła także nauczycieli podczas ich walki o podwyższenie pensji, mimo iż sama jest nauczycielką niemieckiego. Trudno mówić również o pomocy dla osób niepełnosprawnych. Pierwsza dama co prawda spotkała się z okupującymi Sejm rodzinami, jednak rozmowy nie przyniosły praktycznie żadnych skutków. Wiele osób miało również nadzieję na głos Agaty Dudy w kwestiach klimatycznych, na próżno.

Pierwsza dama przez całą kadencję jej męża nie udzieliła żadnego wywiadu, konsekwentnie realizowała zupełnie poza medialny sposób pełnienia swojej funkcji. Zwrócił na to uwagę nawet prezydent - Wydaje mi się, że większa obecność mojej żony w mediach mogłaby pomóc tym, którym ona pomaga. Jednak jest ona wielką indywidualistką i mocno trzyma się swoich zasad. Bardzo to szanuję - ocenił Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Wpływ 5G na zdrowie człowieka - najnowszy raport nie pozostawia wątpliwości

Źródło: [Fakt]