Tylko do 30 listopada można składać wnioski o dodatkowe pieniądze w ramach programu "Dobry start". Pixabay/_Alicja_Źródło: Pixabay/_Alicja_
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 29 Listopada 2020

Wniosek możecie złożyć tylko do jutra. 300 zł od rządu w ramach specjalnego programu

Ministerstwo Rodziny ostrzega, że tylko do 30 listopada można składać wnioski o dodatkowe pieniądze dla dzieci. W ramach programu "Dobry start" można zyskać aż 300 zł. Jak wygląda wniosek i gdzie należy go złożyć?

Złożyć wniosek może każdy rodzic uczącego się dziecka!

wtv.pl - portal informacyjny"Żona nie powinna odmówić mężowi". Nagranie eksperta Radio Maryja przekroczyło wszelkie graniceCzytaj dalej

Dodatkowe pieniądze dla rodziców tylko do jutra

Jeszcze tylko jutro można składać wnioski o dodatkowe dofinansowanie w ramach programu "Dobry start"'. Jak przestrzega resort rodziny, te, które zostaną złożone po tym terminie, nie będą w ogóle rozpatrywane. 

To szansa na dodatkowe 300 zł dla wszystkich rodziców uczących się dzieci w ramach nowego roku szkolnego. Ministerstwo na swojej stronie poinformowało, komu przyznawany jest zasiłek i jakie warunki trzeba spełnić, by go uzyskać.

- "Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życiaDzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia" - możemy przeczytać na stronie resortu.

- "Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów" - możemy doczytać. 

Jarosław Kaczyński został oskarżony o romans z posłanką. Musiał przerwać milczenie na jej tematJarosław Kaczyński został oskarżony o romans z posłanką. Musiał przerwać milczenie na jej tematCzytaj dalej

Wnioski składać można zarówno drogą papierową bezpośrednio w urzędzie lub pocztowo, jak i elektroniczną przez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Taki wniosek złożyć może każdy opiekun prawny uczącego się dziecka

- "Wniosek można złożyć w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie" - zaznacza ministerstwo. 

Wniosek może zostać wypłacony w ciągu dwóch miesięcy od jego złożenia, czyli w przypadku osób czekających na ostatnią chwilę - najpóźniej w styczniu. 

Minister poinformowała, że sporo rodziców do samego końca

Jak poinformowała minister Marlena Maląg, jak dotąd świadczenie odebrały już 4 mln rodzin uprawnionych do pozyskania środków. To pozostawia jednak jeszcze prawie pół miliona tych, którzy wniosku nie złożyli lub czekają z nim do samego końca. 

Przemysław Czarnek już się nawet nie kryje. Przemysław Czarnek już się nawet nie kryje. "W Polsce nie ma miejsca dla takich nauczycieli"Czytaj dalej

Wzór wniosku można uzyskać na stronie w linku - najłatwiej będzie je w tej chwili złożyć elektronicznie, o ile posiada się profil zaufany lub konto bankowe zezwalające na podpisywanie podpisem elektronicznym. Warto skorzystać z dofinansowania, szczególnie w dobie pandemii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

źródło: [finanse.wp.pl]

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Oficjalnie wydano już rozporządzenie. Nowe restrykcje na nadchodzące święta
  2. Najbardziej niezwykły domowy chleb na świecie. Potrzebujesz 1 osobliwego składnika, smakuje wybornie
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Nic, tylko zazdrościć. Doda pokazała zdjęcie inne niż pozostałe, wypoczywa bardzo daleko od Polski
  7. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć