Pieniądze. Marek BAZAK/East News
Źródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Października 2020

Uwaga, aż 5 nowych opłat dla tysięcy Polaków. Nie wywinie się nikt, zapłacimy nawet przez deszcz

Zapłacimy konkretne pieniądze za nowe opłaty. Część podatków poszybowało w górę. Inne zaś dopiero wejdą w życie wraz z początkiem 2021 roku. Warto się zainteresować i dokładnie sprawdzić, która danina będzie dotyczyć ciebie.

Kwestia podatków i wszelkich opłat nagminnie rozgrzewa opinię publiczną do czerwoności. Podobnie będzie i tym razem, ponieważ rząd wprowadził nowe daniny, za które zapłacimy niemałe pieniądze. Dokładną analizę przedstawili Pracodawcy RP. Jest to najstarsza organizacja zrzeszająca grupy przedsiębiorców. Wraz z innymi podmiotami zasiada w Radzie Dialogu Społecznego, której celem jest wypracowywanie wspólnych stanowisk dotyczących między innymi płacy minimalnej lub waloryzacji emerytur. Pieniądze z naszych kieszeni popłyną prosto do Skarbu Państwa.

Tadeusz Rydzyk powinien się obawiać? Tłum idzie pod Radio Maryja, mają już dość i nie odpuszcząTadeusz Rydzyk powinien się obawiać? Tłum idzie pod Radio Maryja, mają już dość i nie odpuszcząCzytaj dalej

Każdy zapłaci niemałe pieniądze. Nowe podatki i podwyżki już za dwa miesiące

Eksperci z zakresu prawa podatkowego, należący do organizacji pracodawców, przekazali, za co konkretnie zapłacimy. Będziemy musieli przekazać kolejne pieniądze w ramach podatku cukrowego, handlowego, tak zwanych małpek, a nawet opłaty od nieruchomości, czy też deszczu. Wyjaśniono również, na czym dokładnie polega każda danina.

Największe emocje wzbudził słynny już podatek od deszczu. Jego celem jest przeprowadzenie walki z suszą. Kryzys klimatyczny odcisnął swoje piętno między innymi na rolnikach. Trudno jednak wskazać, ile pieniędzy przekażemy za opady, ponieważ wszystko zależy od stopnia zabudowania powierzchni. Według Money.pl, może chodzić nawet o 1350 zł rocznie. Pracodawcy RP zaznaczają, że opłata obejmie osoby fizyczne oraz przedsiębiorców, do których należą nieruchomości o powierzchni powyżej 600 metrów kwadratowych. Chodzi o parcele zabudowane w powyżej 50%.

Dotarliśmy do kobiety zrzuconej ze schodów kościoła na proteście. Jej relacja oburza, doszło do niewyobrażalnych scenDotarliśmy do kobiety zrzuconej ze schodów kościoła na proteście. Jej relacja oburza, doszło do niewyobrażalnych scenCzytaj dalej

"Wysokość opłaty za usługi wodne za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej zależy odpowiednio od wielkości powierzchni uszczelnionej, rozumianej jako powierzchnia zabudowana wyłączona z powierzchni biologicznie czynnej oraz zastosowania kompensacji retencyjnej" - komentują Pracodawcy RP na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Podatek od cukru jest nową inicjatywą Zjednoczonej Prawicy. Zamysłem ustawodawcy jest w założeniu zadbanie o zdrowie Polek i Polaków. Podniesienie cen za produkty zawierające cukry ma skłonić społeczeństwo do zmiany nawyków żywieniowych. Oznacza to przeznaczenie dodatkowych pieniędzy, to jest 0,5 zł za 1 litr napoju z dodatkiem cukru lub substancji słodzącej i 0,1 zł za 1 litr napoju z dodatkiem substancji aktywnej. Substancjami aktywnymi jest między innymi kofeina. Danina wchodzi w życie z początkiem 2021 roku.

Pracodawcy podali, jakie były intencje autorów projektu. "Wykorzystanie polityki fiskalnej, jako narzędzia służącego promocji prozdrowotnych wyborów konsumentów, szczególnie w obliczu rosnącej nadwagi, otyłości, cukrzycy i innych chorób niezakaźnych" - komentują za pośrednictwem oficjalnej strony. Eksperci zawiadamiają jednak, że w innych krajach podobne zarządzenia miały nie przynieść oczekiwanych skutków.

TVP nie mogło tego usunąć. Gość nagle sięgnął do kieszeni, niespodziewane sceny w programie na żywo na oczach tysięcy PolakówTVP nie mogło tego usunąć. Gość nagle sięgnął do kieszeni, niespodziewane sceny w programie na żywo na oczach tysięcy PolakówCzytaj dalej

Nie należy również zapominać o podatku od tak zwanych małpek. Branża spirytusowa oraz konsumenci zapłacą dodatkowe pieniądze 25 zł od 1 litra 100-proc. alkoholu sprzedawanego w butelkach poniżej 300 ml. Działanie wynika z porażających doniesień o nadużywaniu używki przez niektórych obywateli Polski. Pracodawcy RP wskazują, że rozwiązanie przyniesie niesamowite pieniądze dla Skarbu Państwa. Chodzi nawet o 2 mld zł.

Opłaty poniosą też sprzedawcy detaliczni w ramach podatku handlowego. "Przewiduje się dwie stawki podatku. Stawka 0,8 proc. jest stosowana do miesięcznego przychodu ze sprzedaży detalicznej nieprzekraczającego kwoty 170 mln zł podstawy opodatkowania, a stawką 1,4 proc. jest opodatkowana nadwyżka podstawy opodatkowania ponad kwotę 170 mln zł" - informują Pracodawcy RP w oficjalnym komunikacie. Wpływ pieniędzy do budżetu ma być elementem wyrównania konkurencji między wielkimi przedsiębiorstwami, a mniejszymi działalnościami gospodarczymi.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Warto zwrócić uwagę, na pieniądze, które przeznaczymy w ramach podatku przekształceniowego OFE. Pracodawcy RP wskazują, że jego wymiarem będzie 15% wnoszonego wkładu z OFE do ZUS-u. "Przy transferze z OFE do IKE zostanie pobrana 15-proc. opłata przekształceniową (de facto jest to pobrany z góry podatek od emerytur). Z kolei ci, którzy przeniosą oszczędności na konta ZUS, podatek zapłacą dopiero przy wypłacie tych środków w przyszłości" - tłumaczą eksperci. Pełne stanowisko Pracodawców RP możecie znaleźć pod tym LINKIEM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżujących
  2. Pierwsze objawy niedoboru jodu w organizmie. Nigdy nie należy ich ignorować
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Surówkę z selera kochają duzi i mali, sekretem są rodzynki, którym nie da się oprzeć. Musisz spróbować choć raz

Źródło: [Money.pl/Pracodawcy RP]