pieniądze. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 21 Lipca 2020

1400 zł może przemknąć koło nosa, lepiej się pospieszyć. Wypłaty już ruszyły

Pieniądze czekają na wszystkich kwalifikujących się do wypłaty tzw. dodatku solidarnościowego. Jest to świadczenie związane z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Jest on skierowany do tych wszystkich, którzy stracili zatrudnienie oparte o umowę o pracę, w którego trakcie opłacane były ich składki na ubezpieczenia społeczne.

Aby otrzymać świadczenie, trzeba się pośpieszyć. Pierwszy termin wypłaty pieniędzy za czerwiec już minął. W związku z tym, że można je otrzymać dwukrotnie, aby zakwalifikować się do wszystkich wypłat, konieczne jest wnioskowanie do wypłaty już w lipcu.

Niemal milion Polek i Polaków otrzyma list z urzędu. Będzie trzeba się wyspowiadaćNiemal milion Polek i Polaków otrzyma list z urzędu. Będzie trzeba się wyspowiadaćCzytaj dalej

Pieniądze z dodatku solidarnościowego

Został tylko jeden dzień, by złożyć wniosek o wypłatę lipcowego dodatku solidarnościowego. O świadczenie mogą wnioskować osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca z powodu COVID-19 rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony wygasła. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku.

Nie płaciłeś abonamentu RTV? Lepiej sprawdź skrzynkę pocztową, masowe kontrole, internauci pokazują zdjęciaNie płaciłeś abonamentu RTV? Lepiej sprawdź skrzynkę pocztową, masowe kontrole, internauci pokazują zdjęciaCzytaj dalej

Miesięczna kwota w jakiej zamyka się dodatek solidarnościowy to 1400 zł. Wypłacany jest pomiędzy 1 czerwca a 31 sierpnia. Można go otrzymać najwcześniej po miesiącu, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)2. Blisko 19 tys. Polaków już niebawem otrzyma wezwania. Nie wolno ich lekceważyć

Ponadto - jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, świadczenie przysługuje także osobom bezrobotnym, już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Otrzymanie dodatku solidarnościowego oznacza jednak zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych oraz stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji. Mając status bezrobotnego mamy obowiązek, by niezwłocznie poinformować właściwy urząd pracy o przyznaniu nam dodatku solidarnościowego.

Wniosek o przyznanie świadczenia można złożyć tylko i wyłącznie za pomocą Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Następnie z tej samej platformy możemy otrzymać wszystkie informacje dotyczące dodatku solidarnościowego, zarówno o przyznaniu, jak i o decyzji o odmowie. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku dodatek solidarnościowy jest przesyłany na wskazany we wniosku rachunek bankowy w ciągu 7 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania decyzji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w Żabce, ekspedientce puściły nerwy. Wszystko przez obowiązek noszenia maseczek
  2. Ile wynoszą wydatki na pierwszą damę? Kancelaria Prezydenta tego nie wie
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Oburzające sceny nad Morskim Okiem. Aż przykro patrzeć

Źródło: wp.pl