Pieniądze, którymi zapłacił 26-latek okazały się fałszywe.. Materiały policyjne
Źródło: Materiały policyjne
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Listopada 2020

Mężczyzna zapłacił banknotem 200 zł. Kasjer oniemiał, gdy przyjrzał się bliżej, od razu sięgnął po telefon

Pieniądze, którymi na stacji benzynowej zapłacił 26-latek, do złudzenia przypominały oryginał. Po zapłaceniu gotówką młody mężczyzna przyjął 100 złotych reszty, po czym odjechał. Gdy po kilku dniach sprzedawca dokładnie przyjrzał się dwustuzłotowemu banknotowi, natychmiast zadzwonił po policję.

Do zdarzenia doszło w okolicy końca kwietnia bieżącego roku na stacji paliw w niewielkiej miejscowości Rudno znajdującej się w powiecie parczewskim.

Zaskakująca decyzja TVP ws. dalszych losów Michała Szpaka po Strajku Kobiet. Co dalej z jego karierą w Zaskakująca decyzja TVP ws. dalszych losów Michała Szpaka po Strajku Kobiet. Co dalej z jego karierą w "The Voice of Poland"?Czytaj dalej

Z informacji przekazanych przez portal Lublin112.pl wynika, że proces przebiegał absolutnie standardowo: młody mężczyzna zatankował swój samochód, po czym zrobił niewielkie zakupy, by finalnie zapłacić za wszystko gotówką.

26-latek wręczył sprzedawcy banknot o nominale 200 zł, po czym przyjął należne mu 100 zł reszty i odjechał.

Mężczyzna zapłacił fałszywymi pieniędzmi

Mimo że w pierwszej chwili kasjer nie zauważył niczego podejrzanego, po kilku dniach jego uwagę przykuł widoczny na banknocie szczegół. Pracownik stacji paliw chwycił za telefon i natychmiast powiadomił o wszystkim policję.

Przybywszy na miejsce, funkcjonariusze stwierdzili, że jeden z klientów dopuścił się oszustwa. Sprzedawca nieopatrznie przyjął bowiem tzw. banknot prezentowy.

Mundurowym stosunkowo szybko udało się ustalić, do kogo należały fałszywe pieniądze. Wkrótce w mieszkaniu wspomnianego 26-latka zjawili się przedstawiciele miejscowej policji. Młody mężczyzna został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnej celi.

Oburzające słowa w Radiu Maryja. Obraził tysiące Polek i Polaków u Rydzyka, wszystko wyemitowanoOburzające słowa w Radiu Maryja. Obraził tysiące Polek i Polaków u Rydzyka, wszystko wyemitowanoCzytaj dalej

Następnie usłyszał zarzut oszustwa. Oskarżony mieszkaniec gminy Komarówka przyznał się do winy. Za podobne przestępstwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi zwracają uwagę, że przy kontakcie z klientem, jeszcze przed wydaniem reszty, należy dokładnie obejrzeć pieniądze. "Policjanci zwracają uwagę na uważne sprawdzanie banknotów, które przechodzą przez nasze ręce. Banknoty prezentowe przeznaczone są do zabawy, gier oraz celów edukacyjnych. Z reguły występują na nich napisy »souvenir« oraz napis, że nie jest on środkiem płatniczym. Ich sprzedaż nie jest zabroniona. Jednak próba płacenia sztucznymi pieniędzmi to oszustwo podlegające karze nawet do 8 lat pozbawienia wolności", czytamy w apelu zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

Władzom miast pęka serce. Oferują pomoc, chcą kupować chryzantemy od pokrzywdzonych przedsiębiorcówWładzom miast pęka serce. Oferują pomoc, chcą kupować chryzantemy od pokrzywdzonych przedsiębiorcówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: strzały w centrum miasta, nie żyje 7 osób. W Wiedniu miało dojść do ataku na słynny obiekt
  2. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Jechali na Strajk Kobiet - wylądowali na komendzie w Pruszkowie
  7. 80 procent covidowców miało niedobór 1 witaminy. Jest lista produktów bogatych w nią