Pieniądze ceny. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Sierpnia 2020

Fatalne informacje dla wszystkich Polek i Polaków. Zmiany odczujemy na własnej skórze i w portfelach

Pieniądze zaczynają znikać z naszych portfeli w zawrotnym tempie. Wszystko za sprawą panującej drożyzny. Od kilku lat za najprostsze produkty płacimy coraz więcej. W mediach społecznościowych nieustannie publikowane są zdjęcia cen na targowiskach. Ekspert wskazał, że sytuacja ta odciśnie swoje piętno zarówno na młodzieży, jak i na seniorach.

Od wielu lat Polki i Polacy zmagają się z drożyzną. Kryzys epidemiczny, który spowodował załamanie gospodarki, znacznie pogłębił niepokojące zjawisko. Wysokie koszty ponoszą już nie tylko turyści. Każdy, kto samodzielnie płaci za swoje zakupy, może być zaskoczony paragonem, wystawionym przez pracownika danego sklepu. Stałe poszerzanie oferty socjalnej nie sprawia, że ceny maleją. Sytuacja ta dała jednak niemałe pole do popisu wielkim dyskontom, które od wielu tygodni rywalizują między sobą na atrakcyjne promocje.

Aż trudno uwierzyć, czego Tadeusz Rydzyk chce uczyć polską młodzież. Zaskakujące informacje, dobry pomysł?Aż trudno uwierzyć, czego Tadeusz Rydzyk chce uczyć polską młodzież. Zaskakujące informacje, dobry pomysł?Czytaj dalej

Pieniądze znikają za sprawą drożyzny

Znany ekonomista wyjaśnił, że inflacja wynika między innymi z działań politycznych, jakie są podejmowane w danym państwie. Metody kierowania pracami rządu, szczególnie podczas kryzysu, mają swoje przełożenie na inflację i deflację. - Inflacja zawsze i wszędzie jest zjawiskiem politycznym. Jej ewolucja w znacznej mierze zależy od przyszłych decyzji politycznych, które zostaną podjęte po kryzysie - podaje Christopher Dembik, szef zespołu makroekonomicznego w Saxo Banku. - Poświęcając młodych i biednych, aby ocalić starych i bogatych, kryzys Covid-19 uwydatnił międzypokoleniowe nierówności i przyczyny niechęci milenialsów wobec boomersów - dodaje dla "Businessinsider". Zdaniem eksperta sytuacja w Polsce uderza zarówno w młodzież, jak i w seniorów. Wskazuje jednak, że skrajne grupy społeczne w inny sposób odczuwają kryzys.

Ważne informacje tuż przed weekendem. Klienci PKO BP powinni się przygotowaćWażne informacje tuż przed weekendem. Klienci PKO BP powinni się przygotowaćCzytaj dalej

Dembik zwrócił też uwagę na nierówności społeczne, które uwidocznił kryzys epidemiczny. Sytuację gospodarczą powiązał z konfliktem międzypokoleniowym między "boomerami", a "milenialsami". - Doprowadziło to do dwojakiego, bardzo różnego doświadczania zjawiska inflacji: emerytowani przedstawiciele pokolenia powojennego baby boomu [...] odczuwają deflację […]. Z drugiej strony nowe oferty pracy dla młodszych pokoleń pojawiają się niemal wyłącznie w dużych aglomeracjach, w których koszty życia skokowo poszły w górę - tłumaczy Christopher Dembik dla "Businessinsider". Ekspert deklaruje, że najlepszym rozwiązaniem dla Polaków byłaby ingerencja rządu w redystrybucje dóbr. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Starsi pracownicy pójdą na bruk? Prawo do emerytury i dorabianie mogą przechylić szalę

Pieniądze przez drożyznę i kryzys gospodarczy znikają z portfeli Polaków w zawrotnym tempie. Dembik zasugerował, że wdrożenie bezwarunkowego dochodu podstawowego mogłoby być jednym z lepszych rozwiązań dla cierpiących na wysokich cenach. Podzielenie załamania gospodarki na poszczególne grupy społeczne i wiekowe może pomóc w znalezieniu złotego środka, który pozwoli przejść przez nie najlepszy czas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczniowie nie chcieli wejść do szkoły, dyrektorka nagle zasłabła. Co się wydarzyło?
  2. Wykop.pl nabrał się na fake newsa o TVP. Informacja zdobyła stronę główną
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Antoni Macierewicz na wakacyjnym grillu. Jego strój stał się hitem w internecie

Źródło: [Businessinsider]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!