Pieniądze płaca minimalna. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Sierpnia 2020

Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne

Pieniądze dla posłów, a nie dla Polaków. Projekt płacy minimalnej został przedstawiony przez Radę Ministrów. Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński obiecywał wzrost najniższych wynagrodzeń do 3 tysięcy złotych brutto. Pracownicy będą stratni nawet o 200 złotych.

Temat wynagrodzeń występuje w debacie publicznej podczas każdej kampanii wyborzej. Politycy niemal każdego ugrupowania obiecują pieniądze dla Polek i Polaków. Świadczenia socjalne, wzrost płacy minimalnej oraz bony to namiastka założeń programowych Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się, że część propozycji nie zostanie zrealizowana. Rząd przedstawił, o ile wzrosną najniższe pensje. Mniejsze pieniądze niż obiecywano z pewnością oburzą opinię publiczną. 

Popularny polski muzyk trafi do więzienia na nawet 8 lat? Pojawiły się głosy oburzenia, sytuacja jest poważnaPopularny polski muzyk trafi do więzienia na nawet 8 lat? Pojawiły się głosy oburzenia, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Pieniądze dla posłów, a nie dla Polaków? Płaca minimalna o 200 zł mniejsza niż obiecywano

Rada Dialogu Społecznego jest organem pośredniczącym między Radą Ministrów, związkowcami, a pracodawcami. Jak podaje Radio Maryja, przedstawiciele rządu zaproponowali wzrost płacy minimalnej z 2600 złotych brutto do 2800 złotych brutto. Solidarność od razu zaakceptowała ten pomysł. Do sporu doszło jednak z inicjatywy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz OPZZ. Brak porozumienia oznacza, że w sprawie płacy minimalnej miał zadecydować rząd. Polki i Polacy dostaną większe pieniądze. Nie jest to jednak kwota obiecywana przez Jarosława Kaczyńskiego. 

Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVPPolki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVPCzytaj dalej

Podczas burzliwych negocjacji przedstawiono skrajne stanowiska. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych opowiadało się za przyznaniem Polakom obiecywanych wcześniej pieniędzy. Radio Maryja podkreślą, że pracownicy oczekują 3 tysięcy złotych brutto w tym roku oraz wzrostu do 4 tysięcy złotych brutto do końca 2023 roku. Konfederacja Lewiatan domagała się zaś utrzymania płacy minimalnej w obecnym kształcie 2,6 tysiąca złotych brutto. W wyniku licznych konfliktów wypracowano kompromis. Obietnice Jarosława Kaczyńskiego nie zostaną jednak zrealizowane. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polacy już nie mają co się łudzić. Rząd premiera Morawieckiego podjął ostateczną decyzję
2. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka

Pieniądze mają nie trafić do kieszeni Polek i Polaków przez wzgląd na kryzys epidemiczny. Rządzący oraz strona pracodawców w negocjacjach ze związkowcami wskazywali, że obietnice Jarosława Kaczyńskiego w obecnej sytuacji są nie do zrealizowania. Przypomnijmy jednak, że ekspresowo procedowana ustawa w sprawie podwyżek dla posłów nie budziła takich wątpliwości. Wciąż nie wiemy, czy prezydent Andrzej Duda poprze propozycja Prawa i Sprawiedliwości. Wiemy za to, że płaca minimalna nie wzrośnie do 3 tysięcy złotych brutto. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poseł PiS nagle trafił do szpitala. Sytuacja jest poważna. Media przed chwilą obiegła informacja, że ma koronawirusa
  2. To cytat z Tokarczuk? “Tam gdzie religia miesza się do życia ludzi, tam rodzi najwięcej bólu i cierpienia”
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Weszła do morza w Kołobrzegu. Chwilę później jechała do szpitala, makabra

Źródło: [Radio Maryja]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!