Pieniądze Sejm. Wikipedia / Mateusz KudłaŹródło: Wikipedia / Mateusz Kudła
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Marca 2020

Dieta poselska na walkę z wirusem. Jest ważny apel, posłowie posłuchają?

Pieniądze z marcowych diet poselskich powinny zostać przeznaczone na pomoc polskim szpitalom w walce z opanowującą nasz kraj epidemią, apeluje legenda Polskiego Radia, obecnie poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Zimoch. "Bądźmy solidarni".

Wirus z Wuhan coraz silniej paraliżuje Europę. Zdecydowana większość krajów zdecydowała się na zamknięcie granic, pozamykanie ośrodków oświaty, kultury oraz wszystkich barów i restauracji. Polski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, a władze apelują o pozostanie w domach i unikanie dużych skupisk ludzkich.

Zdaniem wielu komentatorów działania rządu są trafne, jednak nade wszystko – konieczne. Prewencja może się bowiem okazać jedyną poważną bronią, jaką będziemy w stanie wytoczyć przeciwko koronawirusowi. Eksperci stawiają sprawę jasno: nasze szpitale nie są gotowe na udźwignięcie skutków pandemii. Mówi się o deficytach kadrowych, częstym braku odpowiedniego przeszkolenia, a również – a może przede wszystkim – o braku odpowiedniego sprzętu.

Ministerstwo Zdrowia: Czwarta ofiara wirusa w PolsceMinisterstwo Zdrowia: Czwarta ofiara wirusa w PolsceCzytaj dalej

Pieniądze na respirator

Wobec wspomnianych braków sprzętowych z ciekawą inicjatywą wyszedł Tomasz Zimoch, legendarny dziennikarz sportowy, a obecnie poseł na Sejm RP. Za pośrednictwem swojego Facebooka zaapelował do wszystkich posłów oraz senatorów, aby swoją marcową dietę przekazali na zakup niezbędnego sprzętu dla polskich szpitali.

"Jest nas 560. 560 parlamentarzystów. 460 posłów. 100 senatorów. Koleżanki i koledzy, przekażmy naszą marcową dietę poselską na zakup nowoczesnego respiratora", pisze Tomasz Zimoch. Z jego wyliczeń wynika, że w ten sposób udałoby się uzyskać 1.402.912 zł. Każdy z posłów i senatorów pobiera bowiem miesięczną dietę w wysokości przeszło 2500 zł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratownicy medyczni zamówili jedzenie. Na paragonie czekała na nich niespodzianka, poruszające
2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie

"Działajmy ponad podziałami. Od parlamentarzystów - respirator do (niemal) każdego wyznaczonego szpitala zakaźnego", zaapelował Zimoch, oznaczając we wpisie wszystkie partię polityczne, które weszły do Sejmu.

Apel Tomasza Zimocha

Reakcje użytkowników Facebooka są dwojakie. Jedni doceniają gest posła KO. Inni sugerują, że jest to jedynie działanie pod publiczkę.

Przypomnijmy, że ze statystyk przekazanych wczoraj wieczorem przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w Polsce mamy 177 przypadków zarażenia koronawirusem. Na ten moment śmierć poniosły 4 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich
  3. Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzone
  4. Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"
  5. Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniu
  6. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć

Źródło: Wprost

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News