pieniądze pakiet mieszkaniowy. PikistŹródło: Pikist
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Września 2020

Rząd rozda kolejne pieniądze, można dostać nawet 1,5 tys. zł. Jest jeden warunek

Pieniądze ułatwiające płacenie czynszu osobom poszkodowanym przez koronawirusa już niedługo zaoferują rządzący. Na najbliższym posiedzeniu Sejm ma zająć się tzw. pakietem mieszkaniowym, za sprawą którego obywatele mogliby liczyć na nawet 1500 zł dopłaty. Nie wszyscy mogą jednak liczyć na pomoc od państwa.

Szczegóły projektu, którym już niedługo zajmą się rządzący, za "Rzeczpospolitą" przytacza portal Money.pl. Proponowany pakiet ma bezpośredni związek z problemami finansowymi części obywateli, którzy w wyniku epidemii utracili część poprzednich dochodów i obecnie zmagają się z problemami związanymi z opłacaniem czynszu. Wspomniany serwis zaznacza, że na pomoc ze strony państwa wkrótce będą mogli liczyć osoby wynajmujące mieszkanie w każdej formie.

TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowychTVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowychCzytaj dalej

Pieniądze na czynsz pod jednym warunkiem

Projekt ma objąć zarówno najemców lokalów komunalnych, jak i tych z Towarzystw Budownictwa Społecznego. Pomoc dotyczyć będzie także wynajmu prywatnego bądź od firmy. By móc zostać beneficjentem programu, konieczne będzie złożenie wniosku w gminie do końca bieżącego roku. Jego wzór na ten moment nie jest jednak znany i najprawdopodobniej pojawi się w kolejnych tygodniach.

Radio Maryja nie odpuszcza, nie chcą dać za wygraną. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na portalu rozgłośniRadio Maryja nie odpuszcza, nie chcą dać za wygraną. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na portalu rozgłośniCzytaj dalej

Warunkiem do ubiegania się o pieniądze jest wspomniany spadek dochodów wywołany epidemią koronawirusa. Konieczne jest ponadto spełnienie warunków obowiązujących w przypadku tradycyjnego dodatku mieszkaniowego. Wnioskodawca nie może zatem przekroczyć m.in. progu dochodowego przypadającego na jednego członka rodziny. Spadek dochodów musi z kolei wynosić co najmniej 25 procent w porównaniu do roku poprzedniego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polsat: nagła awantura na antenie, posypały się wulgaryzmy i wyzwiska. Widzowie oniemieli
2. Bez pieczenia, cudowny smak dzieciństwa. Galaretkowiec przeżywa drugą młodość, kultowe ciasto PRL
 

Wsparcie od państwa może osiągnąć pokaźne rozmiary. Zaznaczono, że przyznane pieniądze mogą wynieść nawet 75 proc. wysokości czynszu za mieszkanie. Projekt zakłada, że nie może być to jednak więcej niż 1500 złotych. W teorii zwany pakietem mieszkaniowym projekt, którym na najbliższym posiedzeniu zajmie się Sejm, ma wspierać budownictwo mieszkaniowe.

– Zaproponowany przez nas szeroki pakiet zmian w budownictwie społecznym i komunalnym jest odpowiedzią na wciąż rosnący popyt na tańsze mieszkania na wynajem. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, wywołanej pandemią koronawirusa, zapotrzebowanie to może rosnąć. Dlatego przygotowaliśmy rozwiązania, które z jednej strony oferują rodzinom dopłaty do czynszów, a z drugiej – dopłaty do gminnych czy miejskich spółek mieszkaniowych. Pozwolą one budować tańsze mieszkania. Nasze propozycje dla budownictwa mają być  impulsem, kołem zamachowym dla polskiej gospodarki – wskazywała w lipcu wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Czy 500 plus powinno zostać zwiększone? Minister zabrał głos, wszystko stało się jasneCzy 500 plus powinno zostać zwiększone? Minister zabrał głos, wszystko stało się jasneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Abonament RTV w górę, kary również. Ale nie wszyscy muszą płacić
  2. Autobus spadł z wiaduktu, kierowca właśnie wychodzi z aresztu. Jest decyzja sądu w sprawie Tomasza U.
  3. Sekret na idealnie soczyste kotlety mielone. Zdziwisz się jakie to proste
  4. Robert Makłowicz 9 lat temu podjął przełomową decyzję. Odmieniła jego życie
  5. Wraca temat podwyżek dla polityków. Prace po cichu już rozpoczęte, poznaliśmy szczegóły
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źrodło: RMF FM