Pieniądze za straty poniesione w wyniku epidemii koronawirusa przyzna Unia Europejska.. (zdj. ilustr.) pxhere.com (CC0 Public Domain)Źródło: (zdj. ilustr.) pxhere.com (CC0 Public Domain)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Września 2020

Nawet do 30 tys. zł. Warto się pośpieszyć i sprawdzić, ponieważ termin mija już 30 września

Pieniądze za straty poniesione przez rolników w wyniku epidemii koronawirusa przyzna Unia Europejska. Osoby poszkodowane mogą otrzymać niemal 30 tys. zł. Należy się jednak pospieszyć. Termin składania wniosków mija 30 września bieżącego roku, a imponująca kwota może przejść gospodarzom koło nosa.

Szczegóły dotyczące funduszu za "Super Expressem" przytacza portal webniusy.pl. Oferowane przez Unię Europejską pieniądze przysługiwać będą rolnikom, którzy ponieśli straty wobec epidemii koronawirusa. Pomoc finansowa ze strony przedstawicieli wspólnoty może sięgnąć nawet 7 tys. euro, a zatem przeszło 30 tys. zł. Osoby, które zamierzają skorzystać z projektu, powinny mieć świadomość, że na złożenie wniosku pozostało niewiele czasu.

wtv.pl - portal informacyjny"Kuchenne rewolucje" i restauracje, które pozwały Magdę Gessler. O co poszło i jak się skończyło?Czytaj dalej

Pieniądze od Unii Europejskiej do 30 września

Poszkodowane w wyniku epidemii osoby mogą otrzymać pomoc ze strony Unii Europejskiej pod warunkiem, że wniosek złożą nie później niż do końca bieżącego miesiąca. Po 30 września skorzystanie z funduszu nie będzie możliwe. Zaznaczono, że kwota będzie wypłacana jednorazowo i przybierze formę ryczałtu. Na ten moment projekt zakłada pomoc jedynie dla rolników. Przekazane przez UE pieniądze warunkować będzie zarówno rodzaj, jak i wielkość produkcji rolnej, zaznacza serwis wewbniusy.pl.

Dramatyczny apel w internecie: Dramatyczny apel w internecie: "Jestem inwalidą, idę do szpitala, psa czeka schronisko, proszę o dom". Pomożecie?Czytaj dalej

Przeszło 30 tys. zł rolnicy otrzymać mogą już w listopadzie bieżącego roku. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że obszarami rolnictwa, które najsilniej ucierpiały w wyniku wywołanego koronawirusem lockdownu, są m.in.:  bydło mięsne, krowy, trzoda chlewna, owce, kozy, drób rzeźny i nieśny oraz uprawa roślin ozdobnych. To właśnie przedstawiciele tych branży mają największe szanse na otrzymanie pomocy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
 

Więcej szczegółów dotyczących projektu UE odnaleźć można na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz bezpośrednio w biurach powiatowych. We wspomnianych miejscach rolnicy mogą również składać konieczne wnioski, zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. Na przystąpienie do programu pozostało niewiele przeszło dwa tygodnie. Osobom zainteresowanym pomocą zalecamy zatem dość szybką reakcję. Oferowana przez Unię kwota jest niebagatelna i może znacznie wspomóc rolników poszkodowanych przez COVID-19, zwłaszcza wobec niejasnych warunków, z jakimi przyjdzie nam zmierzyć się w trakcie nadchodzącej jesieni.

Usłyszał w Usłyszał w "Top Model", że nie ma żadnych szans. Spektakularnie schudł i przyszedł ponownie, niezwykła historiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie 

Źrodło: webniusy.pl