Pieniądze mogą zniknąć z waszych kont. Uwaga na nowe metody oszustów!. (Zdjęcie ilustracyjne) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: (Zdjęcie ilustracyjne) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Maja 2020

Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego

Pieniądze mogą zniknąć z waszych kont bankowych. Uwaga na nowe metody oszustów, może to dotyczyć każdego. Lepiej być czujnym i świadomym zagrożenia. O nowym typie oszustwa ostrzega policja. Mieszkaniec powiatu puławskiego padł jego ofiarą i stracił dużą sumę.

Ofiarą nowego typu oszustwa, przed którym przestrzega policja, padł pewien mężczyzna. Z jego konta zniknęło aż 150 tys. zł. O sprawie poinformował "Dziennik Wschodni". Złodzieje nie mają oporów przed okradaniem ludzi i wynajdywaniem ku temu różnych nowych metod. Nie powstrzymuje ich od tego nawet ciężka sytuacja epidemiczna, kiedy to powinniśmy oszczędzać każdy grosz, a jako naród się wspierać i jednoczyć. Oszustów i naciągaczy jednak to nie powstrzymuje, a nawet napędza jeszcze bardziej. Są bezwzględni i wykorzystują każdą okazję oraz brak naszej czujności lub często też naszą naiwność.

Matka 3,5-letniego Kacperka przerwała milczenie. Nie może znieść zarzutów, które słyszyMatka 3,5-letniego Kacperka przerwała milczenie. Nie może znieść zarzutów, które słyszyCzytaj dalej

Pieniądze mogą zniknąć z waszych kont. Uwaga na nowe metody oszustów!

Jak poinformował "Dziennik Wchodni", z konta pewnego mężczyzny, mieszkańca powiatu puławskiego, zniknęło nagle aż 150 tys. zł. Wcześniej mężczyzna miał problemy z zalogowaniem się do swojego konta bankowego. Po kilku nieudanych próbach, zaniepokojony postanowił zgłosić sprawę placówce jego banku w Puławach. Tam dowiedział się, że jego hasło zostało już zmienione, nastąpiło to dwa dni wcześniej, a następnie ktoś, podając się za właściciela, pobrał z jego rachunku poważną sumę.

Mężczyzna, który padł ofiarą kradzieży, czym prędzej zgłosił sprawę puławskiej policji. Ustalono, że faktycznie ktoś sprytnie podszył się pod swoją ofiarę. Nie wiadomo, w jaki sposób udało się zrealizować złodziejowi ten haniebny plan, bowiem musiał w jakiś sposób pozyskać dane właściciela konta. W trakcie rozmowy pracownik banku powinien o nie poprosić.

DZISIAJ GRZEJE: 1. SE: Nie służby znalazły ciało 3,5-letniego Kacperka. Najnowsze, niepokojące informacje
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

Jak udało się dowiedzieć, pracownikowi banku tłumaczył, że fakt, że dzwoni z innego numeru niż przypisany do konta wynika z tego, że wcześniejszy jest już nieaktualny. Poprosił zatem o jego zmianę, a pracownik banku niestety spełnił jego prośbę. Tym samym złodziej uzyskał dostęp do konta, z którego pobrał sobie łącznie 150 tys. zł.

- Pamiętajmy, że oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze. Po zaksięgowaniu środków na swoich kontach, natychmiast dokonują ich wypłaty - mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik puławskiej policji, cytowana przez "Dziennik Wschodni".

Sprawą zajęła się już policja, która stara się teraz ustalić tożsamość złodzieja. Za ten czyn grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  2. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
  3. Niebezpieczne zwierzę grasuje po ulicach polskiego miasta. Maleńki piesek konał na rękach dziewczynki, drugi cudem uszedł z życiem
  4. Czy dziś obowiązuje cisza wyborcza? Wyjaśniamy, co grozi za jej złamanie w normalnych warunkach
  5. Filip Chajzer pokazał zdjęcie z dzieciństwa. Przywołał wspomnienia, które poruszą każdego, pamiętającego lata 90.
  6. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się od poniedziałku aż do 29 maja. Dotkną jednej części kraju

Źródło: Dziennik Wschodni / WTV