Pieniądze. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Października 2020

Mieszkający w domach zapłacą po 900 złotych, w mieszkaniach po 700 złotych. Nowa opłata ma być nie do obejścia

Niemałe pieniądze będą musiały zapłacić osoby objęte kolejnym podatkiem. Warto podkreślić, że rządzący aż 20-krotnie zwiększyli grupę, która poniesie dodatkowe koszty. Chodzi o kontrowersyjny podatek od deszczu. Jego kwota może wynieść nawet do 840 złotych rocznie.

Decyzją rządzących od 1 stycznia 2022 roku zostanie wdrożony podatek od deszczu. Pieniądze będą płacić zarówno mieszkańcy bloków, jak i właściciele szpitali, szkół oraz domów jednorodzinnych. Projekt został sporządzony przez Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej. Warto jednak podkreślić, że zmiany te wynikają jedynie z nowelizacji prawa wodnego. Propozycje Zjednoczonej Prawicy mają na celu przeciwdziałaniu suszy. W Polsce nieustannie zmagamy się z doniesieniami o betonowaniu przestrzeni miejskiej. Mniejsze pieniądze zapłacą osoby, którym udało się nagromadzić deszczówkę. O szczegółach poinformował portal Gazetapowiatowa.pl.

W TVN dziennikarz nagle wypalił na wizji w niewybrednych słowach. W studiu zamarli, gdy tylko go usłyszeliW TVN dziennikarz nagle wypalił na wizji w niewybrednych słowach. W studiu zamarli, gdy tylko go usłyszeliCzytaj dalej

Niemałe pieniądze zostaną wydane w ramach kolejnej daniny. Na co się przygotować?

Dodatkowe opłaty uderzą głównie w przedsiębiorców. Wyjaśnijmy, że kolejne pieniądze będą przelewać właściciele nieruchomości, która są zabudowane w przynajmniej 70%. Zmiany mogą jednak dotknąć również mieszkańców bloków. PodatnikInfo.pl wymienia, że opłatami zostaną objęte: duże powierzchnie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, magazyny, biurowce, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Gazetapowiatowa.pl informuje również, że daniny nie unikną szpitale oraz szkoły. Projekt resortu gospodarki wodnej przekazuje samorządom obowiązek zbierania podatku od deszczu. Według wyliczeń mediów nowelizacja prawa wodnego zwiększy wpływy Skarbu Państwa aż o 180 milionów złotych rocznie.

Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Może dotyczyć każdego, chodzi o oszustwoUwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Może dotyczyć każdego, chodzi o oszustwoCzytaj dalej

Pieniądze będzie musiała wykładać aż 20-krotnie większa grupa niż dotychczas. Od 2022 roku mieszkańcy bloków mogą płacić nawet 840 zł rocznie. Wysokość daniny będzie dzielona na mieszkańców bloku. Gazetapowiatowa.pl dodaje, że ważną rolę ogrywa również stopień zabudowy danej nieruchomości. Nowe przepisy nie przypadły od gustu części opinii publicznej. W rozmowie z portalem Biznesinfo.pl prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej przedstawił sytuację gorzej usytuowanych Polek i Polaków. - Mamy 9 tys. członków, z czego 6 tys. w wieku emerytalnym. Dla nich każda złotówka się liczy. Przez pandemię koszty poszybowały w górę, o czym jakoś rząd zapomina - komentował Szymon Rosiak. Prawo podatkowe będzie jednak nie do uniknięcia. Zaniepokojona opinia publiczna sugeruje jednak, że podatek od deszczu nie będzie zwalczał suszy, a łatał dziurę w rządowym budżecie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nieludzki sposób zabito kota. Nie da się opisać, co zrobili z nim później
2. Gotowała uwielbiane uszka do barszczu. Gdy jej mama zobaczyła białą pianę, kazała natychmiast wszystko wyrzucić, powód poraża
3. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze

Kolejne pieniądze będą płacić również osoby prywatne. Podatnikinfo.pl przedstawił, że danina zostanie podzielona na aż trzy stawki: 1,50 zł za 1 m2, 0,90 zł za 1 m2 oraz 0,45 zł za 1 m2. Warto się zainteresować i odpowiednio przygotować na nadchodzące zmiany. W najlepszej sytuacji znajdują się właściciele domów jednorodzinnych, których nieruchomość mierzy przynajmniej 600 m2. Gospodarze mogą wówczas prowadzić retencję wody odpadowej. Do podobnego działania wystarczy przygotować na przykład beczki. Podatnikinfo wskazuje, że osoby, które gromadza najwięcej wody, zostaną objęte innymi stawkami. Opłata będzie wynosić 45 groszy za 1 m2.

Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Może dotyczyć każdego, chodzi o oszustwoUwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Może dotyczyć każdego, chodzi o oszustwoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potwierdzone: ING wprowadza spore podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  2. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
  3. Sośnierz wulgarnie obraża 17-letnią ofiarę gwałtu, internauci oburzeni. O co chodzi?
  4. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej jest zmartwiona sytuacją LGBT w Polsce. "Widać niepokojący trend. Będziemy się przyglądać"
  5. Porażające zdjęcie ze ślubu. Ból i cierpnie są słowami, które nie mogą oddać, co wydarzyło się z panną młodą
  6. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody

Źródło: [Podatnikinfo.pl/Gazetapowiatowa.pl/Biznesinfo.pl]