Pieniądze powodem rozłamu wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, donosi "Gazeta Wyborcza".. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Września 2020

Bulwersujące doniesienia z wnętrza PiS. Politycy buntują się przeciwko "niskim zarobkom"

Pieniądze powodem rozłamu wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, donosi "Gazeta Wyborcza". W obozie partii rządzącej powrócił najwyraźniej temat odrzuconych przez Senat podwyżek dla polityków. Cześć polityków PiS ma dodatkowo skarżyć się na lukratywne stanowiska członków rodzin posłów Zjednoczonej Prawicy.

Pieniądze dla polityków stały się przedmiotem głosowania w Sejmie. 14 sierpnia bieżącego roku większością głosów przyjęto projekt podwyżek dla posłów, senatorów, ministrów, prezydenta, a także przyznania uposażenia pierwszej damie. Trzy dni później Senat, nawoływany do podjęcia podobnej decyzji przez opozycyjnych polityków, którzy wycofali się z pomysłu po krytyce ze strony społeczeństwa, opowiedział się jednak przeciw podwyżkom. W efekcie ustawa powróci do Sejmu.

Tadeusz Rydzyk w poważnych tarapatach. Pan Marek poszedł do sądu, nie mógł odpuścićTadeusz Rydzyk w poważnych tarapatach. Pan Marek poszedł do sądu, nie mógł odpuścićCzytaj dalej

Pieniądze powodem rozłamu w PiS?

Temat pieniędzy dla polityków wkrótce na nowo rozgrzać może zatem opinię publiczną. Zwłaszcza że, jak donosi "Gazeta Wyborcza", członkowie obozu Prawa i Sprawiedliwości mają ponownie narzekać na rzekome niskie zarobki, jak również nepotyzm wśród polityków PiS. Jak zaznacza serwis internetowy Radia Zet, do narzekań ograniczają się, rzecz jasna, ci politycy, których rodzinom nie przypadły w udziale stanowiska w spółkach skarbu państwa.

Martwisz się o swoją emeryturę? Fatalne informacje, eksperci nie mają wątpliwościMartwisz się o swoją emeryturę? Fatalne informacje, eksperci nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Tych ostatnich jest jednak mnogość. Kontrowersje miała wzbudzić m.in. informacja o nowej posadzie dla żony wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza, która objęła funkcję prezesa jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Kamila Andruszkiewicz może liczyć na roczne zarobki oscylujące w granicach 175 tys. zł. Powodów frustracji wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości jest jednak więcej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Politycy znowu narzekają na niskie zarobki. Nie da się przeżyć za ponad 7 tysięcy złotych miesięcznie?
2. Popularna aktorka znana z "Tańca z gwiazdami" przekazała fatalne wieści. Jest zbulwersowana
3.Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary

Stryj prezydenta Andrzeja Dudy, Antoni, został niedawno powołany do rady nadzorczej PKP Cargo. Patrycja Kotecka, żona ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, który coraz śmielej poczyna sobie wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, zasiada z kolei w zarządzie spółki Link4. O ponowne przyjęcie projektu podwyżek dla polityków apelować ma zatem m.in. Ryszard Terlecki. 

– To dobry pomysł, ale nie wiem, czy się uda – wskazał polityk, cytowany przez "Wyborczą". Zdaniem dziennika Terlecki miał wstępnie rozmawiać już z członkami PSL i Lewicy. Ci mieli powiedzieć jednak głośne "nie". Senator Prawa i Sprawiedliwości Józek Łuczak miał zaznaczyć z kolei, że zarobki parlamentarzystów są zbyt niskie, przez co prawdziwi fachowcy już wkrótce mogą nie chcieć zasiadać w ławach poselskich czy senatorskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apel
  2. Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę

Źródło: radiozet.pl / Gazeta Wyborcza