Zjazd Górki pensjonat. Pixabay/marcusŹródło: Pixabay/marcus
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Maja 2020

Majówka w domu przynosi kolosalne straty. Chodzi o astronomiczne pieniądze

Pieniądze z wynajmu nie trafią w tym roku do kieszeni hotelarzy i właścicieli pensjonatów. Pandemia pokrzyżowała majówkowe plany przedsiębiorców.

Czas pandemii jest trudny, niektóre branże odczuły to bardzo. Hotelarze i właściciele pensjonatów straty liczą w dziesiątkach tysięcy złotych. Po majówce ma przyjść odwilż, bo hotele będą otwarte. To jednak nie spowoduje, że właściciele tych miejsc zaczną odrabiać straty.

Morawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieMorawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Pieniądze z wynajmu nie trafia do kieszeni hotelarzy

Majówkę musimy spędzić w domach. Turyści dzwonili do pensjonatów w poszukiwaniu wolnych pokoi, ale na próżno. Właściciele musieli odmawiać, bo pandemia. Straty polskiej branży hotelarskiej wynoszą już pół miliarda złotych, a suma ta wciąż rośnie. Przedstawiciele tej branży wystosowali nawet list do premiera Morawieckiego. Jak tłumaczy jednak z właścicielek pensjonatów, miała zapełniony cały grafik na majówkę. Koronawirus zniweczył jej plany.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwić
2. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

"Straty są ogromne. Za samą majówkę w naszym pensjonacie można liczyć ok. 2 tys. zł za domek za pobyt na minimum 5 dni, a więc strata na cały ośrodek to około 20 tys. zł, bo mamy dziesięć domków. Nie da się już tego w żaden sposób nadrobić. - tłumaczy właścicielka ośrodka w Uroczysku.

Hotele, pensjonaty i agroturystyki otworzą się 4 maja. Jak sie okazuje, to może prowadzić do wielkiej katastrofy. Przy otwarci tych miejsc przed wakacjami, nie ma co liczyć na gości. Utrzymanie ośrodków kosztuje sporo, a nie będzie dochodów. Kolejny problem to zamknięte restauracje. Nikt nie chce przebywać w ośrodku, w którym nie ma szans na ciepły posiłek. Coraz mniej ludzi decyduje się na rezerwowanie pobytów wakacyjnych.

Odmrażanie gospodarki przez polski rząd idzie mozolnie. Nieprzemyślane decyzje nie uratują polskich zakładów i hoteli. Branża przeżywa kryzys, a rząd nie ma jak widać pomysłu na pomoc. Decyzja o wznowieniu działalności osrodków wypoczynkowych, nie uratuje ich przed kryzysem.

Źródła: [Wirtualna Polska]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  4. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  5. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  6. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych