Pielęgniarka nie spodziewała się tego po swoich sąsiadach.. EAST NEWS/Martin Lee/REX Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: EAST NEWS/Martin Lee/REX Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Kwietnia 2020

Pielęgniarka znalazła pod wycieraczką liścik od sąsiadów. Nie byli wdzięczni za jej pracę

Pielęgniarka, która obecnie jest na pierwszej linii frontu walki z epidemią, nie spodziewała się tego po swoich sąsiadach. Znalazła bowiem oburzający liścik pozostawiony przez nich pod jej wycieraczką. Gdzie podziała się cała wdzięczność i szacunek do służby zdrowia za ich trud i poświęcenie? Wczoraj oklaski, dziś wykluczenie? Sytuacja została opisana przez jej koleżankę.

Jedna z lekarek-rezydentek, pracująca na co dzień w szpitalu w dużym polskim mieście, gdzie walczy na pierwszej linii frontu z epidemią koronawirusa, za wycieraczką swojego samochodu pewnego dnia znalazła tajemniczy liścik. Jego treść ją zszokowała. Kobieta nie spodziewała się czegoś takiego ze strony swoich sąsiadów. Sytuację opisuje jej koleżanka po fachu, pani Róża Hajkuś, która jest lekarzem-pediatrą z Podkarpacia oraz autorką bloga "Róża - lekarz dla dzieci".

Największy polski bank ostrzega klientów. Pieniądze stracić mogą również klienci innych placówekNajwiększy polski bank ostrzega klientów. Pieniądze stracić mogą również klienci innych placówekCzytaj dalej

Pielęgniarka znalazła liścik skierowany do niej od sąsiadów. Zwalił ją z nóg. "Pomyśl o przysiędze Hipokratesa"

Pani Róża Hajkuś, podobnie jak wielu innych medyków, opisuje obecnie w mediach społecznościowych, z jakimi na co dzień sytuacjami oraz reakcjami innych osób spotykają się medycy w dobie epidemii. Postanowiła opisać pewną sytuację, z jaką spotkała się jej koleżanka po fachu, pracująca w jednym ze szpitali w dużym mieście, do którego dojeżdża do pracy z miasta w którym mieszka. Do zdarzenia doszło w piątek.

 - Ona w okresie pandemii pracuje i dyżuruje nadal w swoim szpitalu, w mieście sąsiednim do miasta zamieszkania - uściśliła.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Onet: Kaczyński podczas pandemii nie rezygnuje z podróży. Dziennikarze przyłapali go w Krakowie, pojechał na Wawel
2. Policja przekazała najnowsze informacje. Kierowca busa nie przeżył wypadku, zmarł w szpitalu

 "Droga sąsiadko. Wszyscy boimy się o swoje zdrowie i nie wychodzimy z domu. Wiemy, że pracujesz w szpitalu. Pomyślałaś o tym, że wracając tutaj ryzykujesz naszym zdrowiem? Pomyśl o przysiędze Hipokratesa. Powinnaś zostawać w mieście X" - brzmiała treść listu skierowanego do pielęgniarki od anonimowego sąsiada.

 - Widocznie zapomniał o biciu brawa z balkonu i chciał to naprawić - napisała ironicznie o autorze listu pani Róża.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maseczki mogą zostać z nami na najbliższe dwa lata. Wiceminister zdrowia wyjaśnia
  2. 28-latek źle założył maseczkę. Trafił do aresztu z odbierającego mowę powodu
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Paryskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenie

Źródło: polsatnews.pl