Pielęgniarka zakażona wirusem (zdjęcie ilustracyjne). pexels.com/PixabayŹródło: pexels.com/Pixabay
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Marca 2020

Opiekowała się pierwszą ofiarą koronawirusa. Szpital potwierdził wstrząsające informacje o pielęgniarce

Pielęgniarka z Poznania, która opiekowała się 57-letnią pacjentką, pierwszą polską ofiarą wirusa z Wuhan, sama uległa zakażeniu. Informację tę potwierdza Zarząd Szpitala w Puszczykowie.

W sobotę poinformowano o kolejnym zakażeniu koronawirusem. Zakażoną miała być mieszkanka Poznania. Szpital w Puszczykowie przekazał, że zakażeniu uległa pielęgniarka, która poprzednio opiekowała się pierwszą ofiarą koronawirusa w Polsce, podaje Wirtualna Polska.

Pilna konferencja ministra zdrowia. Przekazał nowe informacje nt. wirusa oraz polskich szpitaliPilna konferencja ministra zdrowia. Przekazał nowe informacje nt. wirusa oraz polskich szpitaliCzytaj dalej

Pielęgniarka uległa zakażeniu

Zarząd szpitala wystosował oficjalne oświadczenie w tej sprawie. "Otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku testu u jednej z pielęgniarek oddziału internistycznego, która opiekowała się bezpośrednio pacjentką, a do dzisiaj przebywała w kwarantannie domowej. Osoby pozostające z pacjentką w kontakcie bezpośrednim podczas hospitalizacji objęte są procedurami WSSE, która posiada pełną ewidencję przygotowaną przez służby Szpitala", czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. SE: poseł PiS zrobił imprezę na 200 osób mimo wprowadzonych zakazów. Jeden z gości później widział się z prezydentem
2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie

Przypomnijmy, że pierwszą polską ofiarą epidemii była 57-letnia kobieta, która do szpitala w Puszczykowie trafiła 6 marca. Po przeprowadzeniu testów trafiła na oddział zakaźny poznańskiego szpitala.

Wszyscy pracownicy placówki, którzy mieli kontakt ze wspomnianą pacjentką, zostali objęci 14-dniową kwarantanną. Nie licząc wspomnianej pielęgniarki, testy dały wynik negatywny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich
  3. Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzone
  4. Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"
  5. Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniu
  6. Porażający raport WHO. W Europie jest prawie tak źle, jak w Chinach

Źródło: WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News