Morderstwo w Piekarach Śląskich. facebook.com/SlaskaKWPŹródło: facebook.com/SlaskaKWP
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 14 Stycznia 2021

Mieszkańcy Piekar Śląskich wspominają zamordowaną, 13-letnią Patrycję. Poruszające wyznania

Piekary Śląskie stały się miejscem przerażającej tragedii. 12 stycznia zamordowana została tam 13-latka, a oprawcą okazał się jej 2 lata starszy chłopak. Rodzice i bliscy nie mogą dojść do siebie. Nikt nie spodziewał się, że może dojść do tak przerażającej sytuacji.

  • Nie milkną echa tragedii, jaka wydarzyła się 12 stycznia w Piekarach Śląskich
  • 13-letnia dziewczyna została zamordowana przez jej 2 lata starszego chłopaka
  • Ojciec dziewczyny żąda surowej kary za morderstwo swojej córki

Rodzice zamordowanej w Piekarach Śląskich nastolatki żądają najwyższego wymiaru kary dla zabójcy ich córki. 

Morderstwo w Piekarach Śląskich

Do tragedii dojść miało 12 stycznia, w gąszczu krzewów za supermarketem przy ul. Bytomskiej. To właśnie tam zginęła 13-letnia Patrycja, zabita przez swojego 2 lata starszego chłopaka Kacpra. Jej ciało zostało odnalezione następnego dnia, a wkrótce morderca przyznał się do swojej zbrodni

15-latek początkowo włączył się w poszukiwania dziewczyny z Piekar Śląskich. Wykazywał wsparcie wobec jej rodziców i udzielał wskazówek, mających rzekomo pomóc doprowadzić policję do jej odnalezienia. Wkrótce na jaw wyszły jednak nowe fakty - koleżanki Patrycji doniosły, że widziały ją w towarzystwie chłopaka niedługo przed jej zaginięciem. 

Urzędnicy dostaną możliwość przeszukiwania mieszkań. Dziś takie prawo ma tylko policjaUrzędnicy dostaną możliwość przeszukiwania mieszkań. Dziś takie prawo ma tylko policjaCzytaj dalej

- Kilka razy może spotkaliśmy tego chłopaka. Parę dni temu zauważyliśmy ich w autobusie. Już wtedy Patrycja była jakaś nieswoja. Nie przywitała się z nami - wspominała jedna z jej przyjaciółek w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Wtedy chłopak postanowił zmienić zdanie. Przedstawił policji nowe zeznania, w myśl których, podczas spaceru para miała zostać napadnięta, a sama Patrycja miała być kilkukrotnie dźgnięta nożem przez napastnika. Szybko okazało się jednak, że wersja młodzieńca nie pokrywa się z prawdą i to właśnie on odpowiada za jej śmierć

Rodzice żądają surowej kary

- Kacper jest z normalnej rodziny, to nie jest żadna patologia. Wszędzie go zabieraliśmy. Kajaki, park rozrywki, wyprawy na ryby. To się nie mieści w głowie, co się wydarzyło - opowiedział ojciec Patrycji w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Okazuje się jednak, że w dniu morderstwa chłopak miał jeszcze 14 lat, co oznacza, że nie może być sądzony jako dorosły. Został więc "aresztowany" i przewieziony do schroniska, w którym oczekiwać ma na rozpoczęcie procesu. Jeśli zostanie skazany, z zakładu poprawczego będzie mógł wyjść po ukończeniu 21 lat

- On ma dostać taką karę, na jaką zasłużył - sprzeciwia się ojciec zamordowanej. 

Pojawiły się spekulacje, że 13-latka mogła być w ciąży z chłopakiem, co miało być bezpośrednim powodem ataku na dziewczynkę. Chęć uniknięcia obowiązków ojcowskich w młodym wieku okazać się mogła silniejsza od zdrowego rozsądku. 

- Jeśli była w ciąży, to jest podwójne zabójstwo. Dlatego będę się starał, aby odpowiedział jako dorosły - zapowiedział ojciec Patrycji. 

Źródło: wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: