Piątka dla zwierząt Jarosław Kaczyński. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Września 2020

Nici z "Piątki dla zwierząt"? Rząd właśnie wycofuje się z obietnic

"Piątka dla zwierząt" została znacznie zmieniona. Jarosław Kaczyński zgodził się na ustępstwa. Do projektu Prawa i Sprawiedliwości dodano skandaliczny zapis. Aktywiści alarmują. Potrzebujące czworonogi mogą nie otrzymać odpowiedniej pomocy.

Sejm poddał ustawę Jarosława Kaczyńskiego pod pierwsze czytanie. Projekt został przegłosowany znaczną większością głosów. Przeciwko liderowi Zjednoczonej Prawicy głosowała Konfederacja, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Sytuacja może wydawać się oczywista. "Piątka dla zwierząt" już w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej wejdzie w życie. Konrad Kuźmiski z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt zaalarmował opinię publiczną. Okazuje się, że ustawę uzupełniono o skandaliczny zapis.

Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni EurowizjiViki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni EurowizjiCzytaj dalej

"Piątka dla zwierząt" nie przejdzie w pełnym kształcie? 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazano, jakie zmiany wprowadzono w "Piątce dla zwierząt". Okazuje się, że przyjęto poprawki, które uderzają bezpośrednio w prace obrońców czworonogów. "Organizacje ratujące 95% konających zwierząt w Polsce nie będą mogły tego robić, a wszystkie umierające czworonogi będą MUSIAŁY trafiać do przepełnionych schronisk, często mordowni takich jak Radysy! Dodatkowo wszystkie organizacje ochrony zwierząt będą podlegały władzy politycznej" - informuje Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Działacze społeczni zmagają się z biernością organów ścigania podczas ratowania potrzebujących czworonogów.

Bliscy bardzo boją się o Tomasza Komendę, przeżywa kolejny dramat. Chce podjąć jednoznaczną decyzję ws. oszczerstwBliscy bardzo boją się o Tomasza Komendę, przeżywa kolejny dramat. Chce podjąć jednoznaczną decyzję ws. oszczerstwCzytaj dalej

Zmiany, jakie znalazły się w projekcie Jarosława Kaczyńskiego znacznie wpłyną na sytuacje czworonogów. To właśnie aktywniści tacy jak Konrad Kuźmiński wyręczają niewydolne służby w pracy na rzecz bitych i nękanych zwierząt. "Teraz cała ochrona zwierząt będzie spoczywała na barkach niewydolnych służb, po których wielokrotnie poprawialiśmy interwencje. Policjanci nieznający przepisów, ślepi i pozbawieni empatii będą starać się za wszelką cenę udowodnić, że zwierzę ze wszystkimi żebrami na wierzchu nie jest wychudzone" - czytamy w komunikacie Inspektoratu na Facebooku. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu 2. Gessler pokazała przepis na obłędne pieczone ziemniaki. Sekretem ich smaku jest aromatyczna przyprawa 3. Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Co teraz robi była gwiazda "Pytania na śniadanie"?

"Piątka dla zwierząt" budziła niemały entuzjazm wśród aktywistów. Dziś wielu z nich czuje się oszukanych. Dotychczas byliśmy ostatnią deską ratunku dla tych najbardziej zaniedbanych, bitych, katowanych. #Piatkadlazwierzat zabrania nam działania" - ostrzegają w obszernym wpisie na Facebooku. 

Jacek Kurski i TVP w poważnych tarapatach. Fakty są naprawdę nieubłaganeJacek Kurski i TVP w poważnych tarapatach. Fakty są naprawdę nieubłaganeCzytaj dalej

Źródło: [Facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Waloryzacja emerytur 2021 ciosem w seniorów. Świadczenia niższe niż się spodziewano
  2. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?