Piaseczno: policja ukarała osoby uczestniczące w pogrzebie 16-letniej Kornelii. (Zd. Il) Jan Bielecki/East NewsŹródło: (Zd. Il) Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Maja 2020

Po pogrzebie 16-letniej Kornelii policja ukarała żałobników. Nieprawdopodobne

Piaseczno: policja ukarała 7 osób biorących udział w uroczystościach pogrzebowych 16-letniej Kornelii. Przyjaciele dziewczyny postanowili zapalić znicze przy jej zdjęciu na miejscowym skwerze. Wówczas zjawiła się policja.

Przypomnijmy, że 16-latka została w brutalny sposób zamordowana przez nieletnią Martynę Sz. i jej kolegę, 25-letniego Patryka B. Mężczyzna z wiatrówki oddał kilka strzałów w głowę dziewczyny, po czym wraz z Martyną Sz. udusił ją. Zdaniem śledczych była to egzekucja. W poniedziałek odbył się pogrzeb nastolatki, po którym znajomi dziewczyny przeszli na Skwer Kisiela, by zapalić znicze pod jej zdjęciem. O sprawie interwencji policji donosi polsatnews.pl.

Drugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na ŚląskuDrugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na ŚląskuCzytaj dalej

Piaseczno: policja ukarała żałobników

- W związku ze stanem epidemicznym wezwaliśmy grupę osób do rozejścia się - powiedział dziennikarzom rzecznik policji z Piaseczna nadkom. Jarosław Sawicki. Funkcjonariusze ukarali łącznie 7 osób. - Trzy z nich otrzymały mandaty karne, wobec dwóch dorosłych osób skierowane zostały wnioski do sądu, a wobec dwóch nieletnich wnioski do sądu rodzinnego - przekazał rzecznik.

Zdaniem nadkom. Sawickiego pojawiło się "za dużo niepotrzebnych emocji" i nie zamierza się więcej odnosić do zdarzeń, do których doszło po pogrzebie dziewczyny. Podkreślił, że policja nie chce dalszej eskalacji napięć, a dodatkowe komentarze nie są także w tej chwili potrzebne rodzinie zamordowanej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

- Uczestnicy mieli maseczki i stali w odstępach od siebie. Policja twierdzi, że spontaniczne zgromadzenie jest nielegalne. Nie wprowadzono stanu nadzwyczajnego, który dawałby możliwość stosowania takiego zakazu - powiedział mecenas adwokat i radny Michał Rosa w rozmowie z portalem piasecznonews.pl, którą przytacza Polsat News. Uczestnicy zdarzenia bronią się twierdząc, że ich było zaledwie kilkunastu, natomiast policjantów blisko dwa razy więcej.

Warto zauważyć, że rodzice Kornelii mają żal do funkcjonariuszy o bezczynność i bagatelizowanie zaginięcia ich córki. "Zobaczcie ile jest policji, jak trzeba było szukać Kornelii to jej nie szukali", mieli krzyczeć uczestnicy marszu. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy w przyszłym tygodniu zdejmiemy maseczki? Szumowski zabrał głos
  2. Wzruszający pogrzeb znanego aktora. Nie było mszy, ani księdza
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
  6. Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzecz

Źródło: polsatnews.pl