PGNiG ostrzega klientów (zdjęcie ilustracyjne). pexels.com / bongkarn thanyakijŹródło: pexels.com / bongkarn thanyakij
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Marca 2020

SMS, za którego zapłacisz fortunę. Uwaga, oszuści podają się za spółkę państwową

PGNiG ostrzega przed fałszywymi wiadomościami tekstowymi, które mają na celu wyłudzenie należności bądź uzyskanie nieuprawnionego dostępu do danych klientów. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydali przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Przedstawiciele PGNiG ostrzegają klientów. W oficjalnym komunikacie czytamy, że podejrzane SMS-y nie pochodzą od spółki i zostały wystosowane przez oszustów.

Treść wiadomości przedstawia się następująco: "PGNiG: Na dzień 03.03.2020 zaplanowano odłączenie gazu! Prosimy o pilne uregulowanie należności 8.45 PLN. Sprawdź na: ...".

Papież Franciszek został przebadany pod kątem koronawirusa. Miał dreszcze od gorączki i silny kaszelPapież Franciszek został przebadany pod kątem koronawirusa. Miał dreszcze od gorączki i silny kaszelCzytaj dalej

PGNiG apeluje o ostrożność

Spółka zwraca się do klientów, prosząc, by w przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości, nie otwierali zawartego w niej odnośnika i pod żadnym pozorem nie dokonywali płatności.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przykre szczegóły pogrzebu Pawła Królikowskiego. Rodzina żegna aktora, detale miejsca i data pochówku
2. Pożar budynku komunalnego w Raszynie. Trzy mieszkania spłonęły

"Wiadomość należy usunąć, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod nr 22 515 15 15", podaje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Z podobnym apelem wystąpiła ostatnio Krajowa Administracja Skarbowa, informując o fałszywych wiadomościach o rzekomym długu skarbowym. Otwieranie linków oraz wysyłanie odpowiedzi do nadawcy mogło spowodować przekazanie danych nieuprawnionym osobom. O sprawie informowaliśmy kilka dni temu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Życiowa szansa Adama Kownackiego. Polski bokser o krok od hitowej walki
  2. Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych
  3. Nie żyje wiceminister. Zmarł były dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, prof. dr hab. Janusz Cisek
  4. Na listach poparcia prezydenta znaleziono podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę, chodzi m.in. o Ligę Obrony Suwerenności
  5. Abp Leszek Sławoj Głódź zeznawał dziś przed sądem. Ksiądz wykorzystywał nastolatkę
  6. Koronawirus w kolejnym kraju graniczącym z Polską. Reuter: pierwszy przypadek zakażenia

Źródło: RMF FM.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News