Pensje pozostawiają wiele do życzenia. PexelsŹródło: Pexels
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Grudnia 2019

"2020 rokiem katastrofy finansowej". Zabraknie pieniędzy dla jednej z grup zawodowych

Pensje w sektorze państwowym nadal pozostawiają w Polsce wiele do życzenia. Oczywiście, jeśli nie mówimy o managerach, czy dyrektorach największych spółek. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się, już od wielu lat, nauczyciele. Niestety, wiele wskazuje na to, że rząd da im kolejne powody do strajku.

Po ostatnich protestach, organizowanych przez środowiska oświatowe, pensje nauczycieli nieznacznie wzrosły, wciąż pozostając na skandalicznie niskim poziomie. Symboliczną podwyżkę sfinansować miał dodatkowy miliard złotych, który minister Dariusz Piontkowski obiecał samorządom. Okazuje się jednak, że to dużo za mało.

Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)Czytaj dalej

Pensje nauczycieli pod znakiem zapytania

Do pensji sporą sumę będą musiały dołożyć samorządy. W sumie, przez ostatnie dwa lata, wypłaciły na ten cel 2,1 mld złotych. W 2020, wraz z podwyżką, będą musiały przeznaczyć jeszcze więcej.

- Rok 2020 będzie rokiem katastrofy finansowej w samorządach. Wzywamy do rozmów z premierem - mówi „Gazecie Wyborczej” prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Skąd więc wziąć pieniądze na podwyżki? Samorządy muszą przygotować się na cięcia, których skutki odczują, przede wszystkim, uczniowie. Podwyżki dla nauczycieli, bez wystarczającego wspacia ze strony budżetu państwa, oznaczają mniej wycieczek, kół naukowych i nowoczesnego wyposażenia placówek oświatowych.

- Zabraknie nam na zajęcia wyrównawcze, zabraknie na zajęcia z uczniami zdolnymi - mówi wiceprzewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP i wójt gminy Cekcyn Jacek Brygman.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Matka zamieściła zadanie z podręcznika do V klasy. Coś okropnego

2. Będzie tylko gorzej. Za najbardziej podstawowe produkty zapłacisz fortunę

3. Ku przestrodze. Znany aktor dowiedział się o nowotworze czwartego stopnia przez przypadek

4. Abp Gądecki kaja się przed wiernymi. "Z głębi serca przepraszam za zgorszenie"

5. Nie tylko Black Friday. W poniedziałek też warto zrobić zakupy

6. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News