Pekao bank. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 6 Sierpnia 2020

Nowa, rewolucyjna zmiana w Banku Pekao. Przyda się szczególnie w czasie wakacji, klienci już mogą korzystać

Pekao po wielu zapowiedziach zdecydował się w końcu wprowadzić usługę Autopay. Dzięki niej klienci banku będą mogli skorzystać z wygodniejszej i sprawniejszej formy płacenia za polskie autostrady.

Póki co usługa działa na dwóch odcinkach polskich autostrad. Są to A1 AmberOne (bramki oznaczone symbolem AmberGO) oraz A4 Katowice-Kraków (bramki ze znakiem czarnej kamery na żółtym tle).

Katarzyna Dowbor z Katarzyna Dowbor z "Nasz nowy dom" nie może się otrząsnąć. Gdy dotarła do niej dramatyczna wiadomość, była wzburzonaCzytaj dalej

Pekao wprowadza Autopay

Usługa Autopay została stworzona przez sopocką firmę IT "Blue Media". Autopay opiera się na mechanizmie identyfikacji tablic rejestracyjnych klientów. Do jej aktywacji potrzebna jest aplikacja banku Pekao PeoPey lub logowanie do serwisu Pekao24. Po pobraniu/zalogowaniu zostaniemy poproszeni o uzupełnienie danych takich jak m.in. tablice rejestracyjne samochodu, który będzie korzystał z Autopay. Następnie musimy wybrać rachunek, który po przejechaniu bramki zostanie obciążony opłata za przejazd. System rozpoznaje pojazd zapisany w aplikacji, przesyła informację do bramki, a ta otwiera szlaban i zmienia sygnalizację świetlną na kolor zielony. Całość płatności jest realizowana automatycznie z konta właściciela.

Rozpoznajecie tę parę zakochanych? Bardzo się zmienili, zdjęcia po latach trafiły do sieciRozpoznajecie tę parę zakochanych? Bardzo się zmienili, zdjęcia po latach trafiły do sieciCzytaj dalej

Poza Pekao jeszcze trzy inne polskie banki zdecydowały się na wprowadzenie usługi Autopay dla swoich klientów. Jako pierwszy zaoferował to Bank Millenium, po nim na wdrożenie Autopay zdecydowały się również Bank Pocztowy oraz EnveloBank. W planach wprowadzenie systemu mają również SGB Bank oraz PKO BP. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Wchodzi nowa opłata. Rachunki w górę o 107 zł

Usługa Autopay ma ogromny wpływ na zmniejszenie się korków na autostradach, na których została wprowadzona. Płatność realizowana za pomocą aplikacji jest zdecydowanie szybsza niż tradycyjna zapłata gotówką lub kartą w okienku. - W okresie od kwietnia do czerwca najwięcej przejazdów odbywało się w piątki (17 proc.) oraz w środy i czwartki – po 16 proc. Najmniej przejazdów odbywało się w soboty (11 proc.). Na autostradzie AmberOne A1 średnio co piąta transakcja (20,3 proc.) - informuje portal cashless.pl. Łącznie z usługi korzysta już ponad 300 tysięcy osób. Wszyscy moga liczyć na 10 proc. zniżki, co przy regularnych przejazdach potrafi stanowić sporą oszczędność. 

Źródło: Cashless.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja ministra zdrowia. Wracają obostrzenia
  2. Konfederacja bez maseczek na zaprzysiężeniu. Politycy złamali obowiązek?
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Sondaż
  4. Bohaterka słynnego programu TTV "Królowe życia" zatrzymana przez policję. Najnowsze doniesienia
  5. Monika Kurska przeszła ciężkie chwile. O wielu kwestiach wolałaby nie wspominać i zapomnieć
  6. Odwołują loty do Warszawy. Klamka zapadła