PCK i śmieci wrzucane do kontenerów. Arkadiusz Ziolek/East NewsŹródło: Arkadiusz Ziolek/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Lutego 2020

Śmieci w kontenerach PCK, ludzie nie mają żadnych granic. O co chodzi?

PCK zmaga się z dotkliwym problemem. Od nowego roku nasiliło się zjawisko wrzucania śmieci do kontenerów z logiem Polskiego Czerwonego Krzyża.

Specjalne kontenery z logiem Polskiego Czerwonego Krzyża, służące do zbiórki odzieży używanej, która następnie wspomoże najuboższych, znajdują się w całym kraju. "Wszystkie pojemniki (...) zostały kupione za symboliczną złotówkę. PCK gromadzi w nich tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową", czytamy na stronie PCK, najstarszej polskiej organizacji humanitarnej.

Jak informuje portal radiopik.pl, Polski Czerwony Krzyż od nowego roku zmaga się jednak z nasileniem poważnego problemu, a mianowicie śmieci, które coraz częściej lądują w kontenerach PCK.

Dorabiasz na emeryturze? ZUS może Ci jej już nigdy nie wypłacićDorabiasz na emeryturze? ZUS może Ci jej już nigdy nie wypłacićCzytaj dalej

PCK: Nie marnujmy wysiłku tych, którzy chcą pomagać!

Choć trudno w to uwierzyć, niektórzy mylą pojemniki PCK z pojemnikami na odpady komunalne. Przedstawiciele kujawsko-pomorskiego oddziału PCK apelują do mieszkańców województwa: – Nie marnujmy wysiłku tych, którzy chcą pomagać!

– Wystarczy, że w takim kontenerze znajda się rzeczy, które zabrudzą, zanieczyszczą, albo wręcz poniszczą i niestety wysiłek wielu ludzi jest przekreślony. Ze zgłoszeń, które mamy z gmin to są odpady resztkowe, liście, nawet popiół się zdarza. najwięcej takich incydentów jest na terenach „ubogich” – wskazują szefowa PCK w Bydgoszczy Danuta Szukalska oraz koordynator programu Agnieszka Lewandowska, cytowane przez Radio PiK.

Jak czytamy, na samym terenie województwa kujawsko-pomorskiego znajduje się około 1600 kontenerów. W całej Polsce jest ich około 30 tys. Aż 70 proc. ubrań zebranych przez PCK trafia do najbardziej potrzebujących.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Asystent Dyrektora Pucharu Świata dostaje groźby od fanów. Wszystko przez skok Kamila Stocha

2. Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłat

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Ogromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyje

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News