Krystyna Pawłowicz do tej pory była bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Jednak teraz się to zmieni.. flickr.com/PiotrDrabik
Źródło: flickr.com/PiotrDrabik
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 10 Stycznia 2020

Pawłowicz podjęła trudną decyzję. Była bez wyjścia

Krystyna Pawłowicz do tej pory była bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Jednak teraz się to zmieni. Podjęła ważną decyzję - rezygnuje z korzystania z Facebooka i Twittera i nie zamierza tam wracać. Ma dość i usunęła swoje profile. Jak myślicie, uda jej się? "Zrobiłam to, by nie dawać pretekstu do ataków" - tłumaczy.

Krystyna Pawłowicz zdecydowała się usunąć z mediów społecznościowych wszystkie swoje profile i zaprzestać swoją aktywność internetową, prowadzoną w ten sposób. Warto dodać, że jak dotąd sędzia TK była bardzo aktywnym użytkownikiem. Jej wpisy wywoływały zaś często niemałe emocje, poruszenie i oburzenie wśród opinii publicznej i innych polityków. Wydawać by się mogło, że Pawłowicz jest nieugięta, a jednak. Przypuszczać można, że ma już dość hejtu i krytyki wobec jej osoby, która to wywoływana jest często właśnie przez jej wpisy.

Lech Kaczyński znajdzie się na banknocie? Politycy PiS myślą o jego upamiętnieniuLech Kaczyński znajdzie się na banknocie? Politycy PiS myślą o jego upamiętnieniuCzytaj dalej

Krystyna Pawłowicz rezygnuje z mediów społecznościowych. Usunęła swoje profile. Ma dość hejtu?

O sprawie informuje "Super Express". I faktycznie, jak można samemu się przekonać - na Facebooku czy Twitterze nie ma już oficjalnych profili Krystyny Pawłowicz, zniknęły.

- Tak, usunęłam swoje profile. Zrobiłam to w związku z pełnioną funkcją, by nie dawać pretekstu do ataków - przyznaje Pawłowicz w rozmowie z "Super Expressem".

Była posłanka PiS znalazła się niedawno, i to nie po raz pierwszy, w ogniu krytyki po ostrym i chyba nie do końca przemyślanym wpisie. Dotyczył on Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. We wpisie na Twitterze Pawłowicz zaatakowała Kidawę-Błońską, nazwając ją "marionetką" i "nieudanym socjologiem z infantylnymi pretensjami do bycia prezydentem". Wywało to burzę. I to nawet wśród "swoich".

"Skandalicznym zachowaniem" nazwał ten wpis m.in. Kamil Bortniczuk, rzecznik Porozumienia i poseł klubu PiS.

- Uważam, że pani profesor Krystyna Pawłowicz, obejmując tę ważną funkcję, na którą ją jako parlament powołaliśmy, powinna sobie darować tego typu aktywności. Mam absolutnie jednoznaczne stanowisko w tej sprawie - powiedział w TVN24.

Do wpisu odniósł się także doradca prezydenta Dudy - Błażej Spychalski, który wyraźnie skrytykował Krystynę Pawłowicz. - Takie słowa nie powinny paść - przyznał.

Jak widać krytyka - i to nawet ze strony partyjnych kolegów - dała do myślenia Krystynie Pawłowicz i nie chce sobie bardziej szkodzić.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zapukają do drzwi i sprawdzą, czy stosujesz się do przepisów. Ten, kto ich nie wpuścił stanie przed sądem

2. 4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI