Paweł Tanajno - kim jest?. Wikimedia Commons/Krzysztof WróbelŹródło: Wikimedia Commons/Krzysztof Wróbel
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 25 Maja 2020

Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw

Paweł Tanajno zaczynał swoją karierę polityczną we wzorującym się na rozwiązaniach szwajcarskich ruchu na rzecz wprowadzenia w Polsce demokracji bezpośredniej. Tegoroczne wybory nie są jego pierwszym podejściem do prezydentury. Mało kto wie, czym na co dzień zajmuje się lider Strajku Przedsiębiorców.

Paweł Tanajno urodził i wychował się w Warszawie. Rocznik 1975, ukończył studia z zakresu zarządzania. W trakcie swojej kariery politycznej był związany z różnymi ugrupowaniami. Cały czas angażował się w liczne przedsięwzięcia biznesowe.

Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwościKiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwościCzytaj dalej

Paweł Tanajno - kim jest?

W latach 1995-2004 Tanajno zajmował się prowadzeniem sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym. W latach 2002–2007 był wspólnikiem i członkiem zarządu firmy PTR Spółka z o.o., od 2011 wspólnikiem i członkiem zarządu spółek: Netwit.pl i Iam4U.pl. Zawodowo zajmuje się doradztwem w kwestiach marketingu internetowego. Mocno angażuje się w walkę o prawa przedsiębiorców, od 2006 roku jest członkiem zarządu Fundacji Nie Troszczcie Się.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mocne słowa Andrzeja Dudy o sytuacji w Trójce. Wielu słuchaczy może być zadziwionych
2. Zamiast dopłaty na 37,5 tys. zł, dostać możesz "tylko" 18,7 tys. zł. Kwoty zmniejszyli, ale nabór ma ruszać nawet w czerwcu

Od 2002 roku jest zaangażowany politycznie. Swoją karierę rozpoczął od porażki w wyborach samorządowych, w których startował z list Platformy Obywatelskiej. Pomimo 1. miejsca na liście nie udało mu się uzyskać mandatu radnego dzielnicy Mokotów. W 2010 przystąpił do nowo powstałego Ruchu Poparcia Palikota. Szybko jednak zakończył tę współpracę - jak twierdzi - z powodu nieprawidłowości finansowych partii. W związku z tą sprawą miał również wytoczony przez Palikota proces w trybie wyborczym, po tym jak nieprawidłowości te ujawnił w wywiadzie dla tygodnika Wprost. Sąd oddalił pozew, twierdząc, że Tanajno nie kłamał.

Tuż po jej założeniu przystąpił do partii Demokracja Bezpośrednia, ruchu na rzecz stworzenia w Polsce systemu politycznego opartego na dużej ilości referendów, podobnym do funkcjonującego w Szwajcarii. W 2015 roku był kandydatem na prezydenta z jej ramienia. Osiągnął wynik najsłabszy ze wszystkich kandydatów, zdobywając jedynie 0,2% głosów.

W wyborach samorządowych w 2018 został pełnomocnikiem wyborczym KWW Odkorkujemy Warszawę. RiGCz. Tanajno. Hawajska+. Realizował kampanię w bardzo oryginalny i odwołujący się do internetowych społeczności sposób. Ostatecznie nie zdobył mandatu radnego, o który się ubiegał. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku związany był z Pawłem Kukizem, również i tym razem nie udało mu się zdobyć mandatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieci wróciły do szkół. Czy decyzja rządu jest bezpieczna?
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. W nocy zakonnice usłyszały, że ktoś otwiera Okno Życia. Wezwano policję i pogotowie ratunkowe, niecodzienna sytuacja w Legionowie
  4. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"
  5. Spod siedziby Trójki wciągnęli kobietę do radiowozu. "Proszę mnie zostawić", porażające nagranie
  6. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie

Źródła: WTV/WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News