Paweł Królikowski cierpi na poważną chorobę, z którą od jakiegoś czasu musi się zmagać. Niemal otarł się o śmierć. Co mu dolega?. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Stycznia 2020

Na co naprawdę cierpi Królikowski? Diagnoza wywróciła jego życie

Paweł Królikowski cierpi na poważną chorobę, z którą od jakiegoś czasu musi się zmagać. Aktor niemal otarł się o śmierć. Choroba wywróciła jego życie do góry nogami. Zaczęło się w 2015 roku, a w maju zeszłego roku media obiegła kolejna niepokojąca informacja o problemach zdrowotnych Pawła Królikowskiego, który nie pojawił się na finale "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Po jakimś czasie aktor wyznał, że walczył wówczas o życie. Niestety zmagania z chorobą stale powracają. Co mu dolega?

Paweł Królikowski zmaga się z chorobą, przez którą niemal otarł się o śmierć

5 lat temu aktor przeszedł poważną operację wycięcia tętniaka mózgu. W maju 2019 roku temat jego choroby powrócił i dała mu się ona znowu we znaki. W związku z tym aktor nie pojawił się na finale show "Twoja twarz brzmi znajomo", którego jest jurorem. Bowiem znowu zaczął mieć poważne problemy zdrowotne, co wzbudziło niepokój wśród jego fanów i widzów programu. Królikowski, gdy stan jego zdrowia uległ poprawie i mógł wrócić do pracy, wytłumaczył na antenie telewizji, że powodem jego nieobecności był kiepski stan jego zdrowia, co prawie zabrało go z tego świata.

Fani pogrążeni w żałobie. Nowotwór wygrał, nie żyje uwielbiany aktorFani pogrążeni w żałobie. Nowotwór wygrał, nie żyje uwielbiany aktorCzytaj dalej

"Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać" - powiedział aktor w jednym z odcinków popularnego show.

Do szpitala trafił za namową swojej żony - aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, która była zaniepokojona jego ciągłymi bólami i zawrotami głowy, wymiotami i kłopotami z widzeniem. Postanowiła wtedy zawieźć męża do szpitala. Gdyby nie jej szybka reakcja, mogłoby się to skończyć tragicznie.

Jak donoszą media, tegoroczne święta nie były szczęśliwe dla rodziny Królikowskich. Niestety stan zdrowia Pawła Królikowskiego po raz kolejny uległ znacznemu pogorszeniu. Stało się to właśnie na tuż przed świętami - aktor trafił wówczas do szpitala, gdzie, według dotyczasowych informacji, przebywa do teraz. Ma przebywać na oddziale neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali.

- Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przyszedł taki moment, żeby przeżyli tę chorobę i zyskali znowu zdrowie - mówił Królikowski na początku października.

Na szczęście aktor może liczyć na ogromne wsparcie rodziny i przyjaciół. A my życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i dużo siły w walce z chorobą!

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Czy Rydzyk jest księdzem? Wszystkie tajemnice słynnego redemptorysty

4. Czy Szpak jest sojusznikiem środowiska LGBT? Znamienne zdjęcie z rodziną

5. Czy Donald Trump przeczytał „Sztukę wojny”?

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku