Paweł Królikowski odszedł w czwartek w zeszłym tygodniu. Ostatnia wola rodziny. Piękny gest.. Wikimedia Commons/Fryta 73Źródło: Wikimedia Commons/Fryta 73
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Marca 2020

Dziś na grobie Pawła Królikowskiego nie zobaczymy kwiatów. Poruszająca, ostatnia wola rodziny aktora

Paweł Królikowski odszedł w zeszłym tygodniu, w czwartek 27 lutego. Równo tydzień od śmierci aktora, czyli dzisiaj 5 marca, odbędzie się jego pogrzeb. Ostatnia wola rodziny jest niezwykle poruszająca, piękny gest. Nekrolog ojca zamieścił w mediach społecznościowych jego syn Antek Królikowski. Rodzina prosi o wpłaty na fundację, zamiast kwiatów.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego br. w wieku 58 lat. Jego śmierć wstrząsnęła wieloma Polakami i ludźmi kultury, szczególnie środowiskiem aktorskim. Wszyscy wspominają go jako ciepłego i niezwykle życzliwego, zawsze uśmiechniętego człowieka oraz wybitnego aktora. Fani, bliscy i koledzy z branży żegnają go ze smutkiem. Najbardziej boli fakt, że odszedł od nas w tak młodym jeszcze wieku.

Rozgoryczona dziennikarka TVP Info w emocjonalnym wpisie. Rozgoryczona dziennikarka TVP Info w emocjonalnym wpisie. "Mój syn kiedyś je przeczyta"Czytaj dalej

Paweł Królikowski nie żyje. Ostatnia wola rodziny jest pięknym i szlachetnym gestem

Aktor długo zmagał się z poważną chorobą neurologiczną i przeszedł kilka operacji. Najgorszy dramat zaczął się z końcem 2019 roku, kiedy trafił do szpitala w okresie świątecznym. Niestety, już nigdy z niego nie wyszedł.

Paweł Królikowski wraz ze swoją żoną zawsze lubili pomagać. Jako małżeństwo wspierali liczne fundacje. Aktor był wrażliwy na cierpienie zwierząt i ludzi, w szczególności dzieci. Nikogo więc raczej nie dziwi ostatnia wola rodziny. Zamiast kwiatów, proszą o wsparcie fundacji i wpłaty na leczenie chorego Kamila.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Skandal w lodziarni w Pruszkowie. Jedzą lody, oblizują łyżeczkę i wkładają ją do pudełka dla klientów

Wpłaty mają zostać przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba", która zajmuje się leczeniem pacjentów oraz finansuje pomoc w kwestii niezbędnych leków czy zakupów sprzętu medycznego. Jednym z jej podopiecznych jest Kamil Ziółkowski, który walczy z glejakiem mózgu.

„Zamiast kwiatów prosimy o wpłaty na leczenie Kamila” - brzmi napis na nekrologu.

Jest to coraz bardziej popularna forma datków. Zdarza się to głównie przy ślubach, jednak coraz częściej także i przy pogrzebach. Kwiaty to miły gest, jednak wsparcie finansowe fundacji jest gestem jeszcze piękniejszym, ważniejszym i bardziej przydatnym.

Paweł Królikowski spocznie na warszawskich Powązkach. Pogrzeb odbędzie się 5 marca, a uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 11:00 w kościele Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa.

Łączymy się w bólu z rodziną i składamy najszczersze wyrazy kondolencji.

facebook.com/antek.krolikowski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka afera w świecie futbolu. Śledczy przeszukali biura uczestników Ligi Mistrzów
  2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS
  3. Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie
  4. Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum
  5. Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemu
  6. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News