. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Stycznia 2020

Wyciekł kolejny list zabójcy Pawła Adamowicza. Niewiarygodna treść

Paweł Adamowicz był wieloletnim włodarzem Gdańska, jedną z najdłużej sprawujących urząd prezydenta miasta osób w kraju. Został zamordowany podczas ubiegłorocznego finału WOŚP w tymże mieście. Jego zabójca na ten moment przebywa w areszcie, w specjalnej celi dla wyjątkowo niebezpiecznych przestępców.

"Gazeta Wyborcza" dotarła do treści korespondencji, jaką Stefan W. wymienia ze swoim bratem. Skarży się na warunki, w jakich jest przetrzymywany. Uważa również, że przeciwko niemu zawiązano spisek a on sam pozostaje bez winy.

Policjant usłyszał skamlenie psa. Natychmiast ruszył w jego stronęPolicjant usłyszał skamlenie psa. Natychmiast ruszył w jego stronęCzytaj dalej

- Myślałem, że będę miał dożywocie, ale trzech biegłych psychiatrów uznało, że byłem niepoczytalny, to oznacza, że niedługo pojadę do szpitala, prawdopodobnie w Starogardzie Gdańskim, a tam co sześć miesięcy można wyjść. Posiedzę pewnie ze dwa lata i wyjdę - pisał zabójca Pawła Adamowicza.

Teraz "Super Express" dotarł do kolejnego listu Stefana W.

Paweł Adamowicz był "wzorem godnym naśladowania"

Dokument nosi tytuł "List Otwarty" a jego autor zdecydowanie przyjmuje w nim nową linię obrony. Tym razem wypowiada się o zmarłym prezydencie Gdańska w superlatywach. Nazywa go "wzorem do naśladowania"

Sam przyznaje się do ugodzenia Adamowicza nożem jednak, jak podkreśla, dokonał tego przez chorobę psychiczną. Miał na nią zapaść przez poprzednie aresztowania. Wówczas został pozbawiony wolności za napady z bronią w ręku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia