Paweł Adamowicz
Źródło:youtube.com/Portal Miasta Gdańska
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Listopada 2019

Paweł Adamowicz skończyłby dziś 54 lata. Piękne upamiętnienie

Paweł Adamowicz urodził się 2 listopada 1965 roku. Gdyby żył, obchodziłby dziś 54 urodziny. Pamiętają o tym nie tylko jego najbliżsi ale i osoby, które obserwowały i kibicowały wieloletniemu prezydentowi Gdańska.

Paweł Adamowicz został wybrany na prezydenta swojego rodzinnego miasta w 1998 roku. Od tamtej pory cieszył się niemalejącym poparciem Gdańszczan, który popierali go w kolejnych kadencjach. Jako gospodarz miasta starał się prowadzić politykę równościową i proeuropejską.

Zginął z rąk zamachowca na początku tego roku. Stefan W. wkroczył na scenę finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego, jak co roku Adamowicz kwestował z rodziną. Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu na skutek zadanych przez nożownika ran.

Paweł Adamowicz skończyłby dziś 54 lata

Jedną z osób, które przypomniały o urodzinach Adamowicza, był Robert Biedroń.

- Dziś Paweł Adamowicz skończyłby 54 lata. Wszystkiego najlepszego Przyjacielu, spotkamy się po drugiej stronie mostu - napisał na swoim Twitterze polityk.

O Adamowiczu wspomniał również Zbigniew Hołdys, za pośrednictwem udostępnionej na Twitterze grafiki, przypominającej datę urodzin prezydenta Gdańska.

Nie tylko artyści i politycy wspominali włodarza miasta. Świadczą o tym pozostawione przy jego grobie kwiaty.

Paweł Adamowicz skończyłby dziś 54 lata

Paweł Adamowicz grób

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News