Paweł Adamowicz, Zofia Czerwińska, Kornel Morawiecki
Źródło:Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Listopada 2019

Oni opuścili nas w 2019 roku. Wspominamy

Z okazji 1 listopada przypominamy, które znane osoby opuściły nas w 2019 roku.

Paweł Adamowicz

Paweł Adamowicz był wieloletnim prezydentem Gdańska. Jako gospodarz miasta stawiał na wdrażanie idei równościowych. Zmarł z rąk zamachowca w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, gdzie, jak co roku, kwestował razem z rodziną.

Zofia Czerwińska

Zofia Czerwińska była jedną z najsłynniejszych, polskich aktorek. Szczególną popularność zapewniła jej rola Zofii Nowosielskiej w kultowym serialu "Czterdziestolatek". Wiele osób kojarzyło ją również, jako panią Balcerkową z "Alternatywy 4". W 2008 roku została odznaczona Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Była sojuszniczką środowiska LGBT. Zmarła 13 marca 2019 po operacji kręgosłupa.

Sąd bezlitosny dla oprawczyni Violetty Villas. Podtrzymał wyrok więzienia za brutalne znęcanie się nad gwiazdąSąd bezlitosny dla oprawczyni Violetty Villas. Podtrzymał wyrok więzienia za brutalne znęcanie się nad gwiazdąCzytaj dalej

Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak był polskim producentem filmowym. Kształcił się w Stanach Zjednoczonych a po latach edukacji wrócił do Polski, by pracować przy produkcjach takich, jak "Katyń" Andrzeja Wajdy. W 2008 roku założył przedsiębiorstwo Watchout Production. Był mężem znanej, polskiej dziennikarki, Agnieszki Woźniak-Starak. Zaginął 18 sierpnia 2019 na jeziorze Kisajno k. Giżycka na Mazurach.

Kornel Morawiecki

Kornel Morawiecki był zasłużonym działaczem opozycji demokratycznej w dobie PRL, założycielem Solidarności Walczącej. Po transformacji gospodarczej zaangażował się w politykę. Był marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji. Zmarł po kilkumiesięcznej walce z nowotworem trzustki. Został odznaczony Orderem Orła Białego. Był ojcem obecnego premiera Polski, Mateusza Morawieckiego.

Jan Olszewski

Jan Olszewski był znanym działaczem opozycji demokratycznej w PRL. W latach 1991-1992 piastował fotel premiera Rzeczypospolitej. Przez całe życie obserwował i komentował polską scenę polityczną. W 2011 roku doznał udaru mózgu, na skutek którego cierpiał na poważne schorzenia. Zmarł 7 lutego 2019 roku. Był kawalerem Orderu Orła Białego.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News