. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Stycznia 2020

Brat Pawła Adamowicza przerwał milczenie. "Publiczna egzekucja"

Paweł Adamowicz został zamordowany podczas ubiegłorocznego finału WOŚP w Gdańsku. Wieloletni włodarz miasta zmarł na skutek ran zadanych mu na scenie przez Stefana W. Niedawno minął równo rok od tych tragicznych wydarzeń. Są wspominane przez kolejne osoby, w tym przez brata zamordowanego, Piotra Adamowicza.

Brat zamordowanego prezydenta Gdańska udzielił długiego wywiadu na łamach gazeta.pl. Przyznał, że chwilę po sylwestrze, kiedy zbliżała się rocznica śmierci jego brata, dziennikarze dobijali się do niego drzwiami i oknami.

Toksyny w kaszy znanego producenta. Wyrzućcie ją, koniecznieToksyny w kaszy znanego producenta. Wyrzućcie ją, koniecznieCzytaj dalej

- Tuż po świętach uciekliśmy na tydzień z żoną do Odessy na pierwszy wspólny urlop w tym niełatwym roku. Dosłownie dzień przed sylwestrem zaczęło się - telefony, SMS-y, maile. Zbliżała się rocznica śmierci Pawła, każdy chciał wywiadu albo zaaranżowania wywiadu z rodzicami. Tak się wściekłem, że w Nowy Rok po południu wyłączyłem komórkę i przestałem odpowiadać na maile - powiedział.

Brat zmarłego przyznał, że dziennikarze zrujnowali jego urlop. Jednocześnie jednak ma poczucie ogromnej powinności wobec nich.

Paweł Adamowicz został poddany "publicznej egzekucji"

Piotr Adamowicz wyjaśnił, dlaczego chce odpowiadać na pytania mediów.

- Przypominanie o tej tragedii to moja osobista powinność. To była publiczna egzekucja, nie oszukujmy się. Poza tym ludzka pamięć i postrzeganie wydarzeń z przeszłości są zawodne. Zwłaszcza gdy w jakiejś sprawie jest dużo szumu informacyjnego, a tak jest w przypadku zabójstwa Pawła. Nie chcę, żeby pamięć o wydarzeniach sprzed roku uległa zniekształceniu - wyznał w rozmowie z gazeta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nowy podatek oburza wielu Polaków. Nie dość, że jest batem dla zaradnych to okrada najbardziej potrzebujących

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News