Patryk Vega podczas wywiadu z Księdzem z osiedla. (screen) Youtube/Ksiądz z osiedla
Źródło: (screen) Youtube/Ksiądz z osiedla
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 29 Października 2020

Nie żartujemy, Patryk Vega udzielił wywiadu księdzu. Ciężko uwierzyć: "Wypadek zmienił moje życie"

Patryk Vega wciąż działa mimo szalejącej w Polsce epidemii. Ostatnio bardzo zaangażował się w działalność na rzecz Kościoła katolickiego - udziela wielu wywiadów związanych ze swoim dawnym stylem życia i opowiada o tym, jak się nawrócił. Ostatnio wystąpił w serii wywiadów u jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich duchownych - Księdza z osiedla.

W wywiadzie Vega opowiedział o wypadku, który "zmienił jego życie".

Nagłe, specjalne oświadczenie marszałka Senatu. Chodzi o aborcję i TK, padły mocne słowaNagłe, specjalne oświadczenie marszałka Senatu. Chodzi o aborcję i TK, padły mocne słowaCzytaj dalej

Patryk Vega o swojej przeszłości

Znany polski filmowiec, jedno z najgłośniejszych nazwisk polskiego kina rozrywkowego, udzielił wywiadu youtuberowi Księdzu z osiedla. Twórca głośnej ostatnio "Pętli", ale również "Pitbulla" czy "Botoksu" odpowiadał na pytania zadane przez internautów, a następnie przekazane przez ks. Rafała Główczyńskiego.

Na początku opowiedział o tym, dlaczego podejmuje się takiej tematyki filmowej - wytłumaczył, że związane jest to z jego doświadczeniami i wykształceniem (ukończył socjologię i dziennikarstwo), a także z tematyką filmową, od której zaczynał przygodę jako dokumentalista, śledząc losy tych bardziej poszkodowanych przez los, szczególnie dzieci z biedniejszych rodzin, blokowisk i z problemami.

Wypowiedział się również o swojej pracy nad dokumentem "Prawdziwe psy", który był niejako wstępem do kręconego przez niego potem "Pitbulla". Mówił o swoich doświadczeniach oraz o tym, jak włączał swoje wykształcenie w pracę nad wieloma późniejszymi filmami. Ujawnił przy tym, jaką rolę spełniał podczas kręcenia swojego dokumentu w szeregach policji. Tłumaczył też, dlaczego tak ważne podczas kręcenia jego następnych tworów było doświadczenie dokumentalisty.

Przez większą część Vega głównie opowiadał o swojej pracy i kontaktach z osobami, na kanwie których doświadczeń pisał scenariusze do swoich filmów. Pojawia się jednak również kwestia Boga, która dla reżysera jest szczególnie ważna. Jak twierdzi, po "Pętli" będzie kręcił już inne filmy i tak zacznie się jego prawdziwa kariera. Co ma na myśli?

Magda Gessler opublikowała zdjęcie z banerem ze Strajku Kobiet. Wiemy, po której jest stronie: Magda Gessler opublikowała zdjęcie z banerem ze Strajku Kobiet. Wiemy, po której jest stronie: "Dziś będziemy dusić kaczkę"Czytaj dalej

Jak twierdzi, "zło jest pociągające, ale dobro bardziej tajemnicze". Vega zapowiedział, że interesuje go tworzenie filmów ewangelizacyjnych, ale również, że nie chce trafiać nimi do katolików, bo są "w tym samym obozie". Jak twierdzi: "umarłem jako reżyser kilka miesięcy temu". Twórca "Pitbulla" opowiada, co nim wstrząsnęło na tyle, by zrezygnować ze wcześniejszej drogi.

Patryk Vega: wypadek zmienił moje życie

Jak zauważa ks. Główczyński, Vega nie zawsze był wierzący, a jego nawrócenie można nazwać nawet "spektakularnym".

- W moim przypadku miałem poczucie, że to nie był grom z jasnego nieba - mówił Vega. - Miałem poczucie, że to nawrócenie odbywa się w takim sposób, że nie stajesz się świętym z dnia na dzień, tylko w pewnym momencie zmienia się wektor twojej podróży.

Vega opowiadał o swoim dzieciństwie i o tym, jak to się stało, że później oddalił się od wiary. Opowiedział o tym, że zmagał się z alkoholizmem, a także uzależnieniem od narkotyków, a także o momencie, w którym sam o mało nie targnął się na swoje życie.

Opowiedział również o wypadku, który przepowiedziała mu wróżka, przekazując jego dokładne szczegóły, łącznie z kolorem samochodu i zasiadającymi w nim pasażerami. Vega opowiada o tym, jak wpadł w poślizg na drodze i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autem. Kiedy Vega wydobył z dymiącego samochodu swoją żonę i dziecko, zobaczył, że z pojazdu, z którym się zderzył, wyszedł chłopak, który krzyczał: "zabiłeś mi ojca". Jak się jednak okazało, w wypadku nikt poważnie nie ucierpiał.

Marta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystkoMarta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystkoCzytaj dalej

- To był taki moment, w którym poczułem, że nigdy nie będę w stanie osiągnąć w życiu bezpieczeństwa bez Pana Boga (...), wystarczy po prostu sekunda, w której jestem w stanie stracić wszystko - mówił Vega. - To był taki impuls, w którym mam poczucie, że to nawrócenie nastąpiło.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Druga fala uderzyła z pełną mocą. Jeden produkt natychmiast znika z półek, może dla ciebie zabraknąć
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

Druga część wywiadu ks. Główczyńskiego z Vegą nosi tytuł: "Szatan istnieje". Panowie rozmawiają w nim o zagrożeniach duchowych i ponownie o osobistych doświadczeniach reżysera.

źródło: [Youtube/Ksiądz z osiedla]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zacznie się już w listopadzie. Będzie lockdown kraju. Za polską granicę podjęto radykalne kroki
  2. Apeluje do wszystkich rodziców. To co znalazła w zabawkach swojego dziecka jeży włosy na głowie
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  6. Wreszcie, dotarliśmy do najłatwiejszego przepisu na wypiekanie pieczywa ze startych ogórków kiszonych