Patryk Jaki w PE
Źródło: Parlament Europejski
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 27 Listopada 2019

Patryk Jaki ogłaszał wczoraj zwycięstwo w PE. Ale my mamy nagranie

Patryk Jaki relacjonował na bieżąco wczorajsze obrady Parlamentu Europejskiego, gdzie miało miejsce pierwsze czytanie projektu rezolucji nt mowy nienawiści i "stref wolnych od LGBT" w Polsce. Tweety polityka wskazują, że pozostaje on zadowolony ze swoich wystąpień.

Parlament Europejski podjął temat homofobii w kraju nad Wisłą po tym, jak polscy aktywiści zaalarmowali ws. "stref wolnych od LGBT". Na ręce europosłanki Malin Bjork, koordynujące prace nad projektem, spłynęła lista jednostek samorządowych, wdrażających, bądź planujących przyjęcie rezolucji przeciwko "ideologii LGBT".

Komisarz Cecilia Malmström otworzyła posiedzenie bardzo mocnymi słowami, zarysowującymi sytuacje osób LGBT w Polsce. Wymieniła w tym kontekście m.in. zamieszki z Marszu Równości w Białymstoku.

Jak zmieniła się najpopularniejsza para prezydencka? Aleksander i Jolanta KwaśniewskaJak zmieniła się najpopularniejsza para prezydencka? Aleksander i Jolanta KwaśniewskaCzytaj dalej

- Komisja Europejska potępia te wydarzenia. Każda forma dyskryminacji ze względu na orientację seksualną jest sprzeczna z wartościami Unii Europejskiej - powiedziała.

Patryk Jaki aktywny podczas debaty

Jedną z osób, które negowały powagę problemu w kraju, był Patryk Jaki. Polityk na bieżąco relacjonowal wczorajszą debatę, wymieniając, jego zdaniem, wpadki i brak konsekwencji swoich przedmówców.

- Kolejna. Po Biedroniu kompromituje się poseł PO. Mówi o samobójstwach osób LGBT w Polsce. Na moje pytanie o przykłady - kluczy i nie wymienia ani jednego - czytamy na Twitterze Jakiego.

Faktem jest, że lwia część obecnych w PE eurodeputowanych, odnosiła się do Jakiego w mocnych słowach, uważając rozwiązania takie, jak "strefy wolne od LGBT" za skandaliczne.

- Powiedział Pan, że Polska ma prawo chronić swoich wartości chrześcijańskich. Czy nie byłoby łatwiej powiedzieć, że nie Polska a rząd Polski narzuca jeden zestaw wartości całemu społeczeństwu, ignorując prawa, wszystkich innych ludzi w Polsce. Czy nie uważa Pan, że rząd polski nie powinien może bronić wartości chrześcijańskich, tylko praw wszystkich polskich obywateli? - brzmiało jedno z pytań, jakie Patrykowi Jakiemu zadała Sophia in `t Veld.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Klienci największych polskich banków na celowniku złodziei. Sprawdźcie, na co uważać

2. Kierowca, który potrącił kobietę dostał śmiesznie niski mandat. Mamy nagranie z wypadku

3. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają

4. ZUS: Średnia emerytura wyniesie 21 tys. zł. Ale większość z nas jej nie dożyje

5. Będziemy płacić podatek od grzechu? Nowa danina opustoszy nam portfele

6. Syn Katarzyny Dowbor jest zaniepokojony. Chodzi o jego małe córki