Patryk Jaki i Beata Kempa zorganizowali debatę. Twitter
Źródło: Twitter
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Grudnia 2019

Jaki, Kempa i ks. Oko brali udział w haniebnym wydarzeniu. Doszło do szarpaniny, zaatakowano osoby, broniące praw LGBT

Patryk Jaki i Beata Kempa zorganizowali debatę, która od początku wzbudzała kontrowersje. W jej trakcie doszło do awantury, pojawiły się wyzwiska a sami prelegenci na auli Uniwersytetu Papieskiego powtarzali nieprawdziwe informacje.

Debata o tytule "Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE", do której nie zaproszono żadnego (poza Polakami rzecz jasna) reprezentanta krajów członkowskich, nie mogła skończyć się dobrze. Nie bez powodu rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego nie zgodził się na wynajęcie sali politykom PiS i duchownym. Jak tłumaczył rzecznik uczelni, jest ona miejscem przeznaczonym do debaty naukowej a nie "uprawiania polityki".

Ksiądz gwałcił Iwonę, od kiedy skończyła 12 lat. Kazał jej o tym mówić w konfesjonaleKsiądz gwałcił Iwonę, od kiedy skończyła 12 lat. Kazał jej o tym mówić w konfesjonaleCzytaj dalej

W debacie uczestniczyli ks. Dariusz Oko, ks. Paweł Bortkiewicz, prof. Aleksander Nalaskowski oraz Jacek Karnowski. Na sali obecni byli i zabierali głos również organizatorzy - Patryk Jaki i Beata Kempa - oraz małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Słowem - panelistów wysłuchiwały osoby, reprezentujące jeden konglomerat światopoglądowy. Nie licząc aktywistów, którzy postanowili zaprotestować, przeciwko homofobii i dezinformacji.

Patryk Jaki i Beata Kempa organizatorami haniebnej debaty

Podczas debaty padały liczne, nieprawdziwe stwierdzenia. Sugerowano m.in., że jeśli na Twitterze ktoś zwróci się w niewłaściwy sposób do osoby transpłciowej, interweniuje policja.

W chwili, w której do głosu doszedł ks. Oko, mównicę zaczęli blokować aktywiści. Wśród nich, m.in. Magdalena Dropek i Irmina Szałapak. Aktywiści trzymali kartki z hasłami, takimi jak "Człowiek nie ideologia". Zostali zaatakowani. Z tłumu padały wyzwiska a część transparentów została zniszczona. Doszło do szarpaniny.

- Nic nie może być wolne od panowania genderystów. Nawet sympozjum na papieskim uniwersytecie! - krzyczał na aktywistów ks. Oko.

- Wyszliśmy na "konferencji" @PatrykJaki o "ideologii LGBT" w ciszy i z kartkami z napisem #człowieknieideologia i tęczowym flagami. Stanęliśmy z boku, moja kartka została mi wyrwana, zostałam też brutalnie popchnięta i wyszarpana za rękę. Mediów dużo, więc pewnie zostało utrwalone - napisała po wydarzeniu, na swoim Twitterze, Magda Dropek.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Dwie kobiety w jednej ciąży. Pierwszy przypadek na świecie, nauka potrafi czynić cuda

4. Wieś murem na księdzem-pedofilem. "Te dzieci opętał szatan"

5. "Niespodzianka" dla ciężko chorych. Cena niezbędnego leku wzrośnie kilkukrotnie

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja